Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2017, 14:02

Nowa aktualizacja do Path of Exile zapewniła grze 40% wzrostu liczby graczy

Twórcy Path of Exile pochwalili się kolejnym sukcesem swojego darmowego hack'n'slasha. Za sprawą najnowszej aktualizacji, wprowadzającej m.in. Legacy League, liczba graczy w grze wzrosła o 40%.

Choć zadebiutowało jeszcze w 2013 roku, Path of Exile nadal cieszy się ogromnym gronem miłośników i nie może narzekać na brak zainteresowania. Jako dowód deweloperzy ze studia Grinding Gear Games podzielili się statystykami, dotyczącymi niedawno wydanej aktualizacji o numerze 2.6.0. Wkrótce po jej debiucie liczba graczy w grze zwiększyła się o ponad 40%, czyniąc update najpopularniejszym w historii tego tytułu.

Path of Exile nie ma zamiaru zwalniać tempa – na lato zapowiedziane zostało największe z dotychczasowych rozszerzeń. - Nowa aktualizacja do Path of Exile zapewniła grze 40%-owy wzrost liczby graczy - wiadomość - 2017-03-18
Path of Exile nie ma zamiaru zwalniać tempa – na lato zapowiedziane zostało największe z dotychczasowych rozszerzeń.

Szczyt popularności po aktualizacji przypadł na 3 marca, kiedy w grze jednocześnie zalogowanych było 112,800 osób, z czego ponad 65 tysięcy poprzez Steama – więcej w tamtym momencie miały jedynie Dota 2 oraz Counter-Strike: Global Offensive. Update wprowadził sporo nowej zawartości – bronie, karty, klejnoty itp. - jednak najważniejszym wydarzeniem był bez wątpienia start Legacy League. Niewykluczone jednak, że rekord pobity przez łatkę o numerze 2.6.0 już wkrótce sam zostanie prześcignięty. Na horyzoncie czai się bowiem The Fall of Oriath, czyli największe dotychczasowe rozszerzenie do Path of Exile, które ma wprowadzić aż sześć dodatkowych aktów, 24 nowych bossów oraz generalnie poprawić balans rozgrywki. Dodatek ma trafić do graczy latem tego roku.

Idea wydawania dużych aktualizacji co kwartał zdecydowanie wychodzi produkcji Grinding Gear Games na dobre. Każdy poprzedni update zapewniał tytułowi spory wzrost popularności – dość powiedzieć, że od połowy ubiegłego roku liczba graczy w Path of Exile zwiększyła się ponad dwukrotnie! A że Diablo III ostatnimi czasy dopadła poważna stagnacja, niewykluczone, że już wkrótce darmowa gra nowozelandzkich deweloperów stanie się hegemonem wśród sieciowych hack’n’slashy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Path of Exile
  2. Nowości w Path of Exile – umiera król, niech żyje król!