Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2021, 17:08

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Resident Evil: The Board Game - na planszówkę zebrano ponad milion dolarów

Możemy spodziewać się następnej gry planszowej osadzonej w uniwersum Resident Evil. Na Kickstarterze trwa zbiórka, w której łącznie zgromadzono już ponad milion dolarów, co stanowi prawie dziewięciokrotność docelowej kwoty.

W SKRÓCIE:
  1. Resident Evil: The Board Game to trzecia planszówka w uniwersum horrorowej serii gier.
  2. Docelową kwotę zebrano w 20 minut, aktualnie suma wpłaconych pieniędzy to prawie 5 milionów złotych.
  3. Twórcy na Kickstarterze prowadzą fabularną kampanię, której przebieg będzie miał wpływ na zawartość pudełkowej wersji gry.

Kolejna gra planszowa w uniwersum Resident Evil to już tylko kwestia czasu. Zorganizowana przez Steamforged Games zbiórka na platformie Kickstarter osiągnęła swój cel w 20 minut. Aktualnie projekt wspiera pięć tysięcy osób, które łącznie wpłaciły kwotę sięgającą powyżej miliona dolarów. Jest to spory sukces, zważywszy że do końca zbiórki pozostało jeszcze dwanaście dni.

Steamforged Games Ltd to brytyjska firma zajmująca się produkcją gier planszowych. Na swoim koncie, poza dwiema poprzednimi pozycjami w uniwersum Resident Evil, ma także planszówki oparte na takich produkcjach jak: Dark Souls, Horizon: Zero Dawn oraz Ni no Kuni II. Do tego w tym roku wystartować ma także zbiórka na planszową odsłonę Monster Hunter: World.

Jak możemy przeczytać w opisie akcji, w grę będzie można zagrać zarówno na własną rękę, jak i w czteroosobowej grupie. Wcielimy się w znane z oryginalnej serii postacie, takie jak Jill Valentine, Chris Redfield oraz inni członkowie oddziału S.T.A.R.S. Celem będzie odkrycie tajemnicy, którą skrywa krwawa Willa Spencera. Oczywiście podczas rozgrywki nie zabraknie przeróżnych wrogów, począwszy od „przeciętnych” zombie, a na przerażających bossach kończąc.

Gra może trwać bardzo długo (nawet ponad 25 godzin), ze względu na bogate możliwości eksploracji oraz rozbudowaną mechanikę. Jeśli jednak celujecie w nieco krótsze sesje, dostępne do rozegrania będą także pojedyncze scenariusze, których przewidywana długość to maksymalnie dwie godziny.

Poza tym omawiana akcja nie jest po prostu zwykłą zbiórką pieniędzy. Steamforged Games zadbało o to, aby jeszcze przed wypuszczeniem planszówki na światło dzienne gracze mogli wczuć się klimat Resident Evil. Mianowicie na kickstarterowej stronie trwa kampania, o przebiegu której decydują darczyńcy. To z kolei będzie miało realny wpływ na ostateczną zawartość fizycznych egzemplarzy gry, które otrzymają osoby deklarujące wsparcie na poziomie Bravo oraz Alpha.

  1. Oficjalna strona Steamforged Games Ltd