Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2021, 13:19

Resident Evil Village sprzedaje się znacznie szybciej niż RE7

Resident Evil Village rozeszło się już w ponad pięciu milionach egzemplarzy. Gra osiągnęła ten imponujący wynik prawie dwukrotnie szybciej niż Resident Evil 7: Biohazard.

Firma Capcom pochwaliła się, że Resident Evil Village rozeszło się już w 5 mln egzemplarzy. Sprzedaż całej serii przekroczyła natomiast 100 mln sztuk.

Przypomnijmy, że gra ukazała się 7 maja tego roku na PC, konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PS5 oraz w usłudze Stadia. Debiut projektu okazał się wielkim sukcesem – Resident Evil Village rozeszło się w 3 milionach sztuk w ciągu kilku dni od premiery. Do 27 maja wynik ten wzrósł do 4 mln, a na początku lipca wynosił 4,5 mln.

Capcom podkreśla, że RE Village sprzedaje się szybciej niż Resident Evil VII: Biohazard. Siódma część serii do tej pory rozeszła się w ponad 10 mln egzemplarzy. Wydawca liczy, że łączna sprzedaż „ósemki” będzie jeszcze wyższa. Są na to spore szanse, gdyż Resident Evil 7 potrzebowało dziesięciu miesięcy na przekroczenie progu 4 mln sztuk, podczas gdy Resident Evil Village osiągnęło wynik 5 mln egzemplarzy w niecałe pół roku.

RE Village wygrywa również w starciu z przebojowym Resident Evil 2. Remake drugiej części rozszedł się w 5 mln sztuk dopiero po jedenastu miesiącach od premiery.

Sądzac po historii tej serii, Resident Evil Village będzie sprzedawało się dobrze jeszcze przez wiele lat. Dotychczasowe tempo nabywania gry sprawia, że ma ona spore szanse stać się największym bestsellerem w historii cyklu. W przyszłym roku może zresztą liczyć na wzrost zainteresowania, gdyż wtedy ma zadebiutować wielokrotnie opóźniany darmowy moduł sieciowy Resident Evil RE:Verse, pozwalający na uczestnictwo w sześcioosobowych potyczkach typu deathmatch. Ruszyła też produkcja pierwszego fabularnego DLC.

  1. Recenzja Resident Evil Village – nie tylko randka z Lady Dimitrescu
  2. Resident Evil Village – poradnik do gry
  3. Strona internetowa gry Resident Evil Village
  4. Strona internetowa firmy Capcom