Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2017, 19:11

autor: Góral

Resident Evil VII: Biohazard - 4 mln egzemplarzy w sklepach

Firma Capcom pochwaliła się na oficjalnej stronie gry Resident Evil VII: Biohazard, że produkcja została wysłana do sklepów w liczbie 4 milionów egzemplarzy.

Not a Hero to darmowe rozszerzenie z Chrisem Redfieldem w roli głównej. - Resident Evil VII: Biohazard - 4 mln egzemplarzy w sklepach - wiadomość - 2017-10-20
Not a Hero to darmowe rozszerzenie z Chrisem Redfieldem w roli głównej.

Resident Evil VII: Biohazard dobiło wreszcie do 4 milionów egzemplarzy wysłanych do sklepów, czym pochwalono się w nieco dziwny sposób. Na oficjalnej stronie pojawiła się bowiem specjalna „pieczątka”, którą obejrzycie na poniższym screenie. Tak czy siak, najnowsza odsłona cyklu chyba nieco rozczarowała wydawcę. Firma Capcom planowała bowiem dostarczyć do sprzedawców taką liczbę egzemplarzy do końca marca bieżącego roku. Wydawało się, że cel uda się zrealizować, gdyż na premierę, pod koniec stycznia, wysłano 2,5 miliona egzemplarzy. Kilkanaście dni później pisaliśmy już o 3 milionach, a następnie zainteresowanie wyraźnie zmalało. W lipcu, a więc dobrych parę miesięcy później, rezultat wynosił 3,7 miliona, a kolejne 300 tysięcy przyszło po następnych trzech miesiącach.

Resident Evil VII: Biohazard w skrócie:
  • survival horror na PC, PS4 i XOne;
  • ukazał się pod koniec stycznia 2017 roku;
  • do sklepów wysłano 4 miliony egzemplarzy.

Na szczęście koszty produkcji zwróciły się momentalnie, więc tytuł zarabia od dłuższego czasu – może mniej, niż zakładano, ale jednak. Poza tym wydawca liczy na dodatki, które mają przekonać kolejne osoby do zakupu gry. Przypominam, że do tej pory doczekaliśmy się dwóch części cyklu Zakazane nagrania, ale prawdziwe rarytasy otrzymamy 12 grudnia. Wtedy to pojawią się dwa fabularne rozszerzenia – płatny End of Zoe (wchodzi w skład przepustki sezonowej) i darmowy Not a Hero. W pierwszym przypadku poznamy dalsze losy Zoe, a akcja drugiego rozgrywać ma się tuż po wydarzeniach ukazanych w „podstawce”. W tym przypadku pokierujemy doskonale znanym fanom cyklu Chrisem Redfieldem.

W tym samym dniu ukaże się też Resident Evil VII: Biohazard – Gold Edition, czyli finalna wersja produkcji, zawierająca podstawowe wydanie i wszystkie dodatki.