Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2017, 09:17

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Elex - jak przeżyć

Elex i powrót do świata stworzonego przez Piranha Bytes wcale nie musi być łatwy. Zebraliśmy kilka kluczowych porad, aby pomóc Wam w pierwszych chwilach na Magalanie. Co robić, gdzie iść, jak przeżyć w Elexie?

Premiera nowej gry studia Piranha Bytes to jedno z najważniejszych wydarzeń dla polskich graczy. Seria Gothic wychowała wiele pokoleń i wcale nie dziwi nas, że Elex wywołał takie poruszenie. Jeśli wciąż nie uruchomiliście gry, ostrzegamy: Elex jest trudny i wymagający. Dlatego przygotowaliśmy dla Was poradnik.

Nad poradnikiem pracowaliśmy miesiąc, badając i rozkładając na czynniki pierwsze system walki i zadania, tworząc mapy i ponad 150 stron poświęconych questom, sekretom i tajemnicom gry. Stworzyliśmy nie tylko kompletny opis przejścia na dzień premiery, ale również objaśniliśmy wnikliwie mechanikę gry.

Jesteśmy pierwsi - nasz poradnik jest pierwszy w Polsce i na świecie w ogóle, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, jak mocno wyobraźnię rozpalają produkcje autorów Gothica. Jeśli macie już swoją kopię, przeczytajcie parę poniższych rad, które zaoszczędzą Wam cierpienia. Spokojnie, nie będzie żadnych spojlerów!

Quo vadis?

Jesteśmy ciekawi, ilu z Was po paru pierwszych godzinach z Elexem, bezradnie powie: Nie wiem gdzie iść, co mam zrobić? Elex nie pomaga, nie wybacza błędów i na pewno nie opiekuje się nowym graczem. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was mapę, która przeprowadzi Was przez brutalny świat Elexa.

Elex - jak przeżyć - ilustracja #1

Objaśnienia do mapy Elexa znajdziecie oczywiście na przygotowanej stronie.

Dura elex, sed elex

Magalan to miejsce, w którym wszystko wyewoluowało po to, aby Cię zabić. Od pierwszego kontaktu z grą przekonasz się, że to zdecydowanie nie będzie najłatwiejsza wędrówka. W Elex będziecie ginęli często. Niektórzy być może nawet zwątpią w sens wędrówki. Dlatego tak ważne jest podróżowanie z towarzyszem. Nie idź ze światem na solo, bo ten świat jest wielki, zły i wredny. Towarzysz przyjmie za Ciebie ataki, odciągnie wroga i pozwoli odetchnąć. A poza tym: nikt nie chce być sam, prawda? Wszyscy towarzysze w Elex zostali opisani na specjalnej stronie im poświęconej.

Broń Boże

Zaczynasz w zasadzie z niczym, a łakomym dzikognijom możesz co najwyżej wręczyć zbierane po drodze kwiatki. Spokojnie: wkrótce odnajdziesz gazrurkę, którą lepiej szybko zastąpić czymś cięższym lub poręczniejszym, na przykład łukiem lub mieczem z bonusowymi obrażeniami od trucizn. Skąd wziąć broń? Handlarz z Goliet to jedno z rozwiązań, ale pamiętaj też, że możesz kraść. Jak w prawdziwym życiu, prawda? Wszystkie polecane bronie na początek oraz jak je odnaleźć opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika.

Jak żyć?

Były premier z pewnością nie wie, jak żyć na Magalanie, ale wiedzą to nasi autorzy poradnika. Jacek „Stranger” Hałas i Radosław „Wacha” Wasik przygotowali praktyczne porady do Elexa i warto im zaufać, bo panowie grają w nową produkcję Piranha Bytes od ponad miesiąca. Wykorzystajcie ich doświadczenie we własnej wędrówce.

Warto jednak sobie przypomnieć: człowiek jest istotą społeczną i lepiej czuje się w grupie. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej frakcji. Którą frakcję wybrać w Elexie? To trudne pytanie, ale jeśli chodzi o Elex, znamy odpowiedzi na wszystkie pytania. Zajrzyjcie do naszego porównania frakcji, gdzie obejrzycie między innymi unikalne sety zbroi i ekwipunku dla Berserków, Banitów i Kleryków.

Niezależnie od sposobu rozgrywki, poradnik do Elex pomoże Ci w czasie ciężkiej wędrówki. Ostrzegamy jednak: gra jest długa, świat duży, a miejsc, w których możesz stracić życie, bez liku.

Przed wyruszeniem w drogę sprawdź również: