Elex - Zestawienia - Towarzysze
Elex - Zestawienia - Towarzysze

Elex: Towarzysze

Nie wiesz, gdzie znaleźć towarzyszy w Elex? Przygotowaliśmy specjalną mapę, dzięki której odnajdziesz ich w łatwy i przyjemny sposób.

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści

Powyższa mapa wskazuje początkowe położenie potencjalnych towarzyszy. Z kolei poniżej znajdziesz informacje o tym, w jaki sposób dołączyć daną osobę do swojej drużyny. Szczegółowy opis misji znajdziesz w rozdziale Opis przejścia gry - Zadania towarzyszy.

Duras

Duras to członek frakcji Berserków. Poznasz go już na samym początku gry, a potem będzie on stacjonował przed ruinami hotelu w Goliet. Misja Berserker Wojownik otrzymywana podczas rozmowy z Durasem umożliwia przyłączenie go na stałe do drużyny. Zadanie polega na wyjaśnieniu tajemniczej śmierci Askora. Będziesz musiał przesłuchać kilka osób, jednak na koniec okaże się, że to Duras jest winny zabójstwa. Możesz go wydać lub ochronić - pierwszy wybór wiąże się z walką z Durasem, ale w drugim przypadku zostanie on twoim towarzyszem.

Arx jest zbuntowanym Albem, stacjonującym w okolicach Miasto pod Kopułą - Towarzysze w Elex | Zadania towarzyszy | Solucja Elex - Elex - poradnik do gry

Arx

Arx jest zbuntowanym Albem, stacjonującym w okolicach Miasto pod Kopułą. Po zbliżeniu się do jego obozowiska, Arx pozna głównego bohatera i po krótkiej rozmowie dołączy do twojej drużyny.

Falk to członek frakcji Kleryków, przebywający na samym szczycie Konwertera w Edan - Towarzysze w Elex | Zadania towarzyszy | Solucja Elex - Elex - poradnik do gry

Falk

Falk to członek frakcji Kleryków, przebywający na samym szczycie Konwertera w Edan. Falk dołączy do drużyny bez konieczności wykonywania zadania, ale samo dostanie się do niego jest dosyć problematyczne - konwerter jest pełen groźnych potworów.

Zołza to jedna z wpływowych osób we frakcji Banitów i dołączenie jej do swojej drużyny wiąże się z wykonaniem trudnego zadania - Rozgniewana dziewczyna - Towarzysze w Elex | Zadania towarzyszy | Solucja Elex - Elex - poradnik do gry

Zołza (Nasty)

Zołza to jedna z wpływowych osób we frakcji Banitów i dołączenie jej do swojej drużyny wiąże się z wykonaniem trudnego zadania - Rozgniewana dziewczyna. Nasty przebywa w lokacji Fort i na początku nawet nie będzie chciała z tobą porozmawiać. Dopiero wykonanie kilku misji w mieście sprawi, że jej strażnik poinformuje cię o możliwej audiencji. Nasty zaproponuje wyprawę na potwory - zalecamy do tego dość dobrze rozwiniętą postać, gdyż po zakończeniu dialogu od razu zostaniesz przeniesiony do lokacji z bestiami. Po wygranej walce możesz zgłosić się do Nasty po kolejne wyzwanie, jednak do jego wykonania potrzebna jest postać na 15-20 poziomie. Tym razem będziesz musiał pokonać kreaturę El Colosaro. Jeżeli uda ci się pokonać potwora, to Nasty dołączy do twojej drużyny.

C - Towarzysze w Elex | Zadania towarzyszy | Solucja Elex - Elex - poradnik do gry

C.R.O.N.Y. U4

C.R.O.N.Y. U4 to przydatny towarzysz, który co jakiś czas będzie ci dostarczał Natural Elex. Dołączenie drona do drużyny odbywa się w ramach trudnej i czasochłonnej misji - Na Wpół uszkodzona puszka - którą rozpoczniesz na samym początku rozgrywki lub podczas odnalezienie drona w Dziupli w Goliet (kliknij tu, aby dowiedziec się, jak trafić do Dziupli). Po rozmowie z dronem w Goliet, będziesz musiał udać się do Converter in North Abessa, w celu odnalezienia brakującego chipsetu - konwerter jest chroniony przez Albów i mechy, więc walka z nimi jest bardzo wymagająca. Po zdobyciu brakującej części możesz wrócić do C.R.O.N.Y. U4 i wtedy na stałe zostanie on twoim towarzyszem.

Kaja przebywa w Mieście pod Kopułą i zaczepi cię przy pierwszym spotkaniu - Towarzysze w Elex | Zadania towarzyszy | Solucja Elex - Elex - poradnik do gry

Kaja (Caja)

Kaja przebywa w Mieście pod Kopułą i zaczepi cię przy pierwszym spotkaniu. Rozmowa z nią uruchomi misję Wybraniec - w trakcie rozmowy zgódź się na spotkanie przed główną bramą. Teraz możesz zaprosić ją do swojej drużyny, a przy okazji rozpocząć wspólne poszukiwania depozytów Elexu.

Aby dołączyć Raya do drużyny wystarczy się do motelu Piaskowe sosny - zaoferuj Rayowi pomoc w poszukiwaniu jego listów gończych, uruchomi to zadanie Garść kryształków - Towarzysze w Elex | Zadania towarzyszy | Solucja Elex - Elex - poradnik do gry

Ray

Aby dołączyć Ray'a do drużyny wystarczy się do motelu Piaskowe sosny - zaoferuj Ray'owi pomoc w poszukiwaniu jego listów gończych, uruchomi to zadanie Garść kryształków. Od teraz możesz mu pomagać w poszukiwaniach i odwiedzać razem z nim kolejne lokacje. Po wykonaniu zadania, Ray na stałe dołączy do twojej drużyny.

Sprawdź położenie trenerów umiejętności na naszych mapach Elex:

  1. Kraina Edan;
  2. Kraina Abessa;
  3. Kraina Tavar;
  4. Kraina Ignadon;
  5. Kraina Xacor.

Elex

17 października 2017

PC PlayStation Xbox
Rate It!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz...
R
Junior 1
2024-02-17 14:49

Hej mam problem z zdobyciem umiejętności Kleryków po dołączeniu do frakcji podchodzę do Baldera na przeciwko katedry a on nie reaguje tylko coś powie i nie mogę zdobyć umiejętności mogę jeszcze powiedzieć że skończyłem wszystkie misje poboczne

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
R
Junior 1
2024-02-17 15:03

Dobra XD ja to jednak inny jestem ale dla tych co też będą się załamywać to po prostu pogadajcie po dołączeniu z Reinholdem i powinno być git

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
N
Konsul 60
2023-07-31 21:13
1

Takie szybkie przypomnienia dotyczących niektórych zadań (i które w niektórych wypadkach jest zapisane w notatkach)

a) Jest trzecie rozwiązanie dotyczącego wejścia do Miasta pod Kopułą - zostań Klerykiem. Dzięki temu pojawia się dodatkowa opcja umożliwiająca wejście do tego miasta. Warto też wspomnieć, że wtedy zadanie z przepustkami zostanie zablokowane, więc jeśli zamierzasz zostać Klerykiem, zrób zadanie od Huntera, gdy jeszcze jesteś neutralny (do momentu, gdy dostaniesz identyfikator dla siebie i dla Coppera). Dzięki temu będziesz mógł zdecydować, czy oddać identyfikator Cooperowi czy Erichowi, gdy wejdziesz jako Kleryk.
Dlaczego wspomniałem, że zadanie z przepustkami zostanie wtedy zablokowane, gdy dołączymy do Kleryków? Dlatego, że jeśli porozmawiamy z nim, będąc już Klerykiem, wtedy relacje z Hunterem automatycznie się pogorszą.
Warto też wspomnieć, że wejście trzecim sposobem (bez zadania "Zamknięcie") nie ma wpływu na wybór strony w konflikcie.

b) Pamiętajmy, że jest ukryte zadanie związane ze Szponami, a które zleca nam Alois. Robimy zadanie "Dziwny mechanizm" jak zwykle, do momentu rozmowy z Hectorem. Rozmawiamy z nim jak zwykle, ale przerywamy rozmowę, gdy pojawi się dialog związany z dołączeniem do Szponów. Wracamy do Alois, wybieramy temat tajnego stowarzyszenia i podejmujemy decyzję (ważną decyzję):
- Jeśli okłamiemy Alois w sprawie lokalizacji Szponów, wtedy nagroda będzie mniejsza, ale Szpony przeżyją.
- Jeśli powiemy prawdę w sprawie lokalizacji Szponów, wtedy dostaniemy 1000 elexitu następnego dnia, ale Szpony zginą wtedy.

c) Zadanie od Angrima "Fałszywe Nauki" jest zależne od zadania "Niebezpieczne towary".
- Jeśli Bertram nas nie zaczepił podczas zadania "Niebezpieczne towary", to Angrim w dalszej części zadania wyśle nas do drogi koło Dziupli
- Jeśli zaczepił nas podczas tamtego zadania (co może się zdarzyć, jeśli wyruszyliśmy tam z Durasem na początku gry i zebraliśmy tam wszystkie bronie), to wtedy odszukujemy Bertrama w mieście i to tutaj podejmujemy decyzję.

I taka ciekawostka: W przypadku niektórych postaci (jeśli podejmujemy się pierwszej rozmowy) będąc już we frakcji, może pojawić się dodatkowy dialog. W niektórych przypadkach (np. w przypadku Caleba w Mieście pod Kopułą będąc Klerykiem) polepszą się wasze stosunki, natomiast w innych (jak np. rozmowa z Blakiem w Forcie będąc Klerykiem) może się pogorszyć, jeśli wybierzemy w tym momencie specjalną opcję, która się pojawiła podczas pierwszej rozmowy.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
N
Konsul 60
2023-08-07 18:22
1

Tak... Pewnie niektórzy już zdążyli rozkminić, gdy chodzi o całego Waltera z Ignadonu (do zadania z listami gończymi), ale nie musimy być w trzecim rozdziale, by zakończyć zadanie Raya. To zadanie można zakończyć jeszcze w pierwszym rozdziale, o ile wcześniej odkryliśmy lokalizację Waltera. Jeśli wiemy, gdzie on jest, możemy udać się tam z Rayem (portal na szczęście jest niedaleko od Waltera) i go zagadujemy. Odpowiednia rozmowa powinna się załączyć, gdy mamy Raya jako towarzysza. Gonimy go i potem decydujemy o jego (Waltera) losie.

I jeszcze przypomnienie (które już pisałem w notatkach w "Inne zadania w Tavarze"
- Postarajcie się omijać tą karawanę, która leży na drodze do Fortu! Jeśli przyjmiemy to zadanie (które jest w poradniku) przed rozmową z Hankiem, to Hank będzie wkurzony, że przyprowadziliśmy Młodego do niego i nie dostaniemy pełnej nagrody. Właściwe zadanie odbiera się od Hanka w Forcie i jest to zadanie "Wypchane usta", które polega właśnie na zebraniu tych towarów i pozbyciu się świadków zdarzenia. Jeśli pozbyliśmy się Młodego, to Hank będzie zadowolony i wręczy nam pełną nagrodę (1000 punktów doświadczenia i 500 elexitu)

I jeszcze jedna uwaga:
- Jeśli najpierw dołączyliśmy do Kleryków bądź Banitów przed pierwszą/powtórną rozmową z Oranem, to wtedy nie będziemy mogli z nim handlować już (handel zostanie zablokowany), gdyż będzie on niezadowolony z wyboru frakcji, jaką podjęliśmy.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
N
Konsul 60
2023-07-17 20:34

Ta misja "Rozbita jednostka" jest o tyle ciekawym przypadkiem zadania, że jako jedyne zadanie warto zaczynać, będąc już we frakcji Banitów bądź Kleryków. Co prawda w przypadku Banitów różnica objawia się jedynie podczas rozmowy z Hartmutem (dodatkowy wybór odpowiedzi związane ze wzrostem/spadkiem oziębłości), ale w przypadku Kleryków różnica jest definitywnie widoczna nie tylko w starcie zadania, ale też wtedy, gdy zdecydujemy się na wariant z okupem.
Zdecydowanie warto to zadanie zaczynać będąc we wspomnianych frakcjach (Klerycy bądź Banici).

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
S
Junior 1
2023-07-15 02:50

Siemanko ciekawostka dla niewiedzących elex w czystej formie można kupić również u ridera nie daleko południowych klifów

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
N
Konsul 60
2023-07-15 14:07

No właśnie całkiem niedawno, podczas gry Banitą (tak, znowu sprawdzam wszystkich NPC'ów, ostatnio był to Kleryk, teraz Banita) sprawdzałem, co Rider ma w ofercie i Elex też tam był.

Swoją drogą Szczur, podobnie jak William, też zostaje trenerem umiejętności Banitów, a nie ma na tej liście z trenerami. Dodatkowo jest on również handlarzem, a w liście handlarzy też go nie ma.

Tak ku przypomnieniu (żeby nie było, że to był wynalazek Elexa 2), w Elexie też można było zwisać w powietrzu i używać broni dystansowej jednocześnie.

I takie podpowiedzi dla tych, co mają problemy z Klerykami, a chcą zostać Banitami, takie małe podpowiedzi:
- Używajcie granatów. Nie wymagają żadnej statystyki i są śmiesznie tanie (w porównaniu do granatów z dwójki), a obrażenia zadają duże. Ważna rzecz tylko: ustawcie, żeby wybuchały natychmiast.
- Używajcie ataku tarczą. Atak tarczą (mocny cios) sprawia, że przeciwnicy humanoidalni się wywrócą. To dobrze też sprawdza się podczas zadania na Arenie.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
W
Junior 2
2023-03-18 20:28

legendarną bronią jest również ,,Opiekacz'''' który można znałeś w Hort.

I zastanawiam się dlaczego te legendarni nie można ulepszać i chyba nie można dać 2-3 kamieni tylko jeden.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
J
Junior 1
2023-02-13 00:51

W dolinie wyklętych, obok portalu jest wejście do jaskiń, znajduje się tam boss oraz Pocałunek Śmierci
Obrażenia 87 siła 76 budowa 92 wart prawie 5K

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
H
Pretorianin 8
2022-03-23 15:37

Misja Strażnik bramy.

Poszukuję Wardeka oraz Thoralda, wie ktoś jak ich zlokalizować?

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
UrBan_94
Senator 43
2022-03-23 15:48
1

Thoralda masz tutaj na zdjęciu zaznaczonego, a Wardek jest w kowerterze w południowej Abessie.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
H
👍
Pretorianin 8
2022-03-23 16:23
1

UrBan_94 Serdeczne dzięki.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
elathir
Legend 117
2022-01-31 17:31

W zadaniu Konflikt w Abessie jest bug. Otóż w trakcie wykonywania zadania Środki bezpieczeństwa nie zagadałem do Rileya i wykonałem je bez rozmowy z nim a więc bez przegarowania tarczy, jednak gra traktuje takie rozwiązanie jako przeprogramowanie tarczy. By

spoiler start


atak alboów się nie udał

spoiler stop

trzeba wziąć od niego questa i go nie wykonać.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
N
Konsul 60
2022-03-28 15:43

Zaciekawiłeś mnie, ponieważ też wykonywałem zadanie Środki Bezpieczeństwa (grając Klerykiem) i celowo mijałem Rileya (czyli prosto do Lutza, trzymając się muru), a wszystkie zadania wykonywałem po myśli Kleryków i Berserków. Podczas zadania Konflikt w Abessie, zginęli u mnie jedynie Separatyści i Banici.

Warto przypomnieć, żeby wykupić od Fenka cały zestaw magii Albów zanim dotrzemy do punktu, w którym zadanie Konflikt w Abessie będzie nieuniknione.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
I3lackHole
Chorąży 38
2021-11-09 05:49

Ostateczne ustalenia | Ignadon | Zadania poboczne
https://www.gry-online.pl/poradniki/elex/&PART=83

Jest też trzecie rozwiązanie, przed oddaniem broni i pancerza Eliemu można zabić Wilka przebywającego w kopalni. Eli się ucieszy że ktoś wykonał za niego robotę, ale stwierdzi że musi się pozbyć ostatniego światka jego ucieczki i zaatakuje gracza. Po wygranej można odzyskać Broń Eliego.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Y
Legionista 13
2020-10-04 12:30

Po pokonaniu Big Bang podszedłem do Logana i mam opcje zamij się konradem. Logan się wkurzy a gra mi oznajmia że ta decyzja będzie miała długofalowe konsekwencje.
Jak ta decyzja wpłynie na świat gry? Poprostu bandyci będą na mnie polować czy co?

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
N
Konsul 60
2020-10-16 12:40

Też się zastanawiam, jak decyzja w sprawie Konrada wpływa na świat gry (na szczęście to zadanie z Konradem jest całkowicie opcjonalne, bo to zadanie pozostawiłem do rozdziału czwartego).
Szkoda tylko, że po anulowaniu tegoż zadania nie znika dialog z Konradem dotyczący zabicia go (a powinien zniknąć).

Skoro już poleciał temat Konrada i zadania "Big Bang" to odnoszę wrażenie, że to zadanie główne jako jedyne ma niewykorzystany potencjał (dodatkowy dialog gdy jesteśmy Klerykiem przy rozmowie z Konradem (jest tylko do momentu zakończenia Big Banga) nic nie wnosi, a można by np. dodać dodatkowy dialog wymagający zdolności Sugestia).

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
pieterkov
Senator 164
2020-08-27 10:20

Zadania "Leśna sadzonka" nie dostaje się jeżeli nie zostanie się złapanym na kradzieży broni, tzn. odmówi się jej podniesienia.
Tamto zadanie jest jednak absurdalne - szef prosi tylko o przyniesienie mu tej broni. Dlaczego może ona leżeć w domu Jory ale bohater nie może jej dotknąć? Ponadto linia dialogowa prowadząca do odmowy podniesienia broni jest niejasna, bo trzeba najpierw zapytać Jory czy może nam ją wydać...

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
X
2020-07-16 20:45

A co z Rayem????

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
treborus19
Chorąży 7
2020-06-01 19:05

W poradniku nie ma zadania "Nie podlega negocjacji" w Abessie chodzi o trola Arvy chciałbym wiedzieć czy warto go wyleczyć pomagając Arvie czy utłuc pomagając Albom . Zresztą w tym poradniku wielu rzeczy nie ma.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2026 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl