Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2021, 11:21

Resident Evil Village z rewelacyjną sprzedażą. Capcom snuje plany na przyszłość

Firma Capcom podzieliła się wynikami sprzedaży Resident Evil: Village. W ciągu paru dni od premiery gra znalazła aż 3 miliony nabywców.

W SKRÓCIE:
  1. Firma Capcom pochwaliła się wynikami sprzedaży Resident Evil: Village.
  2. Od premiery 7 maja gra sprzedała się w liczbie 3 milionów kopii, co jest świetnym rezultatem.
  3. Capcom w niedalekiej przyszłości planuje wypuszczenie na rynek sieciowej odsłony serii oraz serialu na Netfliksa.

Resident Evil Village cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Pozytywnie oceniany zarówno przez graczy, jak i recenzentów tytuł w dzień od premiery osiągnął rekordowy wynik na Steamie. Dziś firma Capcom pochwaliła się wynikami sprzedaży najnowszej Rezydencji Zła. Od premiery 7 maja gra została zakupiona w liczbie 3 milionów kopii. Dla porównania w podobnym okresie poprzednia odsłona serii o podtytule Biohazard osiągnęła wynik 2,5 mln sprzedanych egzemplarzy. Z raportu można dowiedzieć się, że licząc od 1996 roku wszystkie odsłony serii Resident Evil sprzedały się w liczbie 100 milionów sztuk. również, Cytując dokument firmy Capcom:

Gra Resident Evil Village, będąca ósmą główną częścią serii, jest kontynuacją Resident Evil 7 Biohazard (która do 31 grudnia 2020 roku rozeszła się w łącznej liczbie 8,5 miliona egzemplarzy) i charakteryzuje się jeszcze dynamiczniejszą akcją oraz jeszcze bardziej rozbudowaną, wciągającą rozgrywką. W grze gracze wcielają się w Ethana Wintersa i zagłębiają się w nowy rodzaj survival horroru, którego akcja rozgrywa się w tajemniczej, skutej lodem wiosce. Gra, stworzona przy użyciu autorskiego RE ENGINE firmy Capcom, maksymalizuje potencjał urządzeń nowej generacji, zapewniając oszałamiającą, fotorealistyczną oprawę wizualną i wykorzystując najnowocześniejszą technologię audio. Dzięki temu, a także dzięki fanom chwalącym głęboko wciągającą rozgrywkę w wersji demonstracyjnej, światowa sprzedaż tytułu przekroczyła 3 miliony egzemplarzy.

Capcom prowadzi również stronę ze statystykami, dzięki której dowiadujemy się o różnych smaczkach, jak np. o tym, że już w tym momencie wszyscy gracze spędzili w grze łącznie ponad 1500 lat (!), przeszli dystans ponad 37 mln kilometrów i zaliczyli w sumie 209 milionów killi.

Wracając do raportu firmy Capcom, można przytoczyć jeszcze zapowiedzi deweloperów, którzy na 25-lecie serii planują m.in. premierę sieciowego Resident Evil Re:Verse, czy też wypuszczenie animowanego serialu Resident Evil: Infinite Darkness na Netfliksie. Byłby to kolejny głośny serial animowany na podstawie gry, który wylądowałby na popularnej platformie - zaraz po DOTA: Dragon’s Blood.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej