Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lutego 2021, 09:34

DOTA doczeka się serialu w serwisie Netflix

Firmy Netflix i Valve zapowiedziały DOTA: Dragon's Blood, czyli animowany serial fantasy bazujący na popularnej grze MOBA.

Streamingowy serwis Netflix coraz agresywniej inwestuje w adaptacje gier. Najnowszym zapowiedzianym projektem tego typu stał się serial animowany DOTA: Dragon's Blood, bazujący na jednej z najpopularniejszych marek MOBA.

Producenci chwalą się, że w pracach aktywny udział brało studio Valve. Co ciekawe, na premierę nie będziemy musieli długo czekać. DOTA: Dragon's Blood zadebiutuje bowiem 25 marca tego roku. Nie wiemy, z ilu odcinków składać się będzie pierwszy sezon.

Ujawnieniu projektu towarzyszył pierwszy zwiastun. Cieszy w nim, że postawiono na klasyczną dwuwymiarową produkcję. W przypadku niedawnego Dragon's Dogma, czyli innej netfliksowej serii bazującej na grze, widzowie musieli się męczyć z brzydkimi trójwymiarowymi modelami postaci, które jedynie utrzymano w kreskówkowej stylistyce.

DOTA: Dragon's Blood to tylko najnowsza z wielu animowanych adaptacji gier w ofercie Netflixa. W serwisie dostępne są m.in. trzy sezony Castlevanii, serial Ingress oraz wspomniane Dragon Dogma’s. W dalszych planach są ekranizacje takich marek, jak Tomb Raider, Resident Evil, The Cuphead czy Cyberpunk. Powstaną również aktorskie seriale bazujące na cyklach Assassin's Creed oraz Resident Evil.

Warto dodać na koniec, że Dota nie jest jedyną wielką marką MOBA, która doczeka się animowanej adaptacji. Studio Riot Games pracuje nad kreskówką Arcane, osadzoną w uniwersum gry League of Legends.

  1. DOTA: Dragon's Blood - strona oficjalna