Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 25 czerwca 2020, 18:56

autor: Froozyy

Anime Cyberpunk Edgerunners trafi na Netflix w 2022 roku

Podczas pokazu Night City Wire dowiedzieliśmy się, że uniwersum znane z gry Cyberpunk 2077 doczeka się własnego anime. Za jego produkcję odpowiedzialne jest japońskie studio Trigger, a tytuł ukaże się w 2022 roku na Netlfiksie.

Anime Cyberpunk Edgerunners trafi na Netflix w 2022 roku - ilustracja #1
Cyberpunk 2077 doczeka się własnego anime.

Na dzisiejszej prezentacji Cyberpunka 2077 w ramach wydarzenia Night City Wire deweloperzy ze studia CD Projekt RED poinformowali, że uniwersum gry doczeka się własnego anime zatytułowanego Cyberpunk: Edgerunners. Za jego stworzenie odpowiedzialne jest japońskie studio animacji Trigger (twórcy m.in. Kill la Kill i Little Witch Academia), a produkcja trafi na platformę Netflix w 2022 roku.

Tytuł ten w 10 odcinkach opowie historię dzieciaka z ulicy, który stara się przetrwać za wszelką cenę w mieście pełnym futurystycznej technologii. Za reżyserię odpowiada Hiroyuki Imaishi (Kill la Kill, Promare), a wesprze go m.in. Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Promare). Udźwiękowieniem zajmie się Akira Yamaoka (twórca soundtracków do serii gier Silent Hill). Krótką zapowiedź animowanej serii możecie obejrzeć poniżej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.