Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 czerwca 2020, 18:56

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Anime Cyberpunk Edgerunners trafi na Netflix w 2022 roku

Podczas pokazu Night City Wire dowiedzieliśmy się, że uniwersum znane z gry Cyberpunk 2077 doczeka się własnego anime. Za jego produkcję odpowiedzialne jest japońskie studio Trigger, a tytuł ukaże się w 2022 roku na Netlfiksie.

Anime Cyberpunk Edgerunners trafi na Netflix w 2022 roku - ilustracja #1
Cyberpunk 2077 doczeka się własnego anime.

Na dzisiejszej prezentacji Cyberpunka 2077 w ramach wydarzenia Night City Wire deweloperzy ze studia CD Projekt RED poinformowali, że uniwersum gry doczeka się własnego anime zatytułowanego Cyberpunk: Edgerunners. Za jego stworzenie odpowiedzialne jest japońskie studio animacji Trigger (twórcy m.in. Kill la Kill i Little Witch Academia), a produkcja trafi na platformę Netflix w 2022 roku.

Tytuł ten w 10 odcinkach opowie historię dzieciaka z ulicy, który stara się przetrwać za wszelką cenę w mieście pełnym futurystycznej technologii. Za reżyserię odpowiada Hiroyuki Imaishi (Kill la Kill, Promare), a wesprze go m.in. Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Promare). Udźwiękowieniem zajmie się Akira Yamaoka (twórca soundtracków do serii gier Silent Hill). Krótką zapowiedź animowanej serii możecie obejrzeć poniżej.