Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 czerwca 2020, 23:29

autor: Ender

Nowa data premiery Arcane, animacji w świecie LoL-a

Riot Games zmuszone było przesunąć tegoroczną premierę serialu animowanego Arcane, którego akcja rozgrywa się w uniwersum gry League of Legends. Powodem zmiany planów są zawirowania związane z pandemią COVID-19. Globalny debiut serii planowany jest na 2021 rok.

Nowa data premiery Arcane, animacji w świecie LoL-a - ilustracja #1

Studio Riot Games ogłosiło, że z powodu trudności wywoływanych globalną pandemią COVID-19 zmuszone było wstrzymać produkcję animowanego serialu Arcane, którego akcja rozgrywa się w uniwersum League of Legends. We wpisie na oficjalnej stronie LoL-a możemy przeczytać, że mimo usilnych prób utrzymania tempa prac okazało się to niewykonalne. Seria, która jest tworzona przez dewelopera oraz francuskie studio Fortiche Productions, miała według oryginalnych planów zadebiutować jeszcze w tym roku. Nowa data premiery Arcane została wyznaczona na 2021 rok.

Arcane zostało zapowiedziane w październiku ubiegłego roku, wraz z innymi ambitnymi projektami Riot Games, takimi jak niezwykle popularna strzelanka Valorant oraz karcianka Legends of Runeterra. Na razie nie znamy dokładnej liczby oraz długości odcinków serialu. Wiemy jednak, że skupi się on na opowiedzeniu historii mieszkańców miasta Piltover i znajdującej się pod nim dzielnicy Zaun. Na ekranach fani League of Legends zobaczą wielu herosów znanych z gry, takich jak Jinx, Ekko czy Ezreal.

  1. Oficjalna strona studia Riot Games