Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 października 2019, 10:40

autor: AlexB

Riot ogłasza serial animowany Arcane i wypuszcza dokument League of Legends Origins

Studio Riot Games zapowiedziało Arcane – serial animowany rozgrywający się w uniwersum League of Legends. Zadebiutuje on w 2020 roku. Ponadto na platformie Netflix pojawił się film dokumentalny opowiadający historię słynnej gry typu MOBA.

League of Legends znane jest ze swoich efektownych i bardzo dobrze animowanych zwiastunów. Ponadto, jak na sieciową MOB-ę bez kampanii fabularnej, tytuł ma zaskakująco rozbudowane uniwersum. Nic zatem dziwnego, że odpowiedzialne za popularną produkcję studio Riot Games chce z niego korzystać nie tylko w grach, ale również w innych dziełach kulturowych. Podczas streamu z okazji dziesiątych urodzin League of Legends zapowiedziano serial animowany Arcane, którego akcja będzie toczyć się w świecie dzieła ekipy z Los Angeles. Zadebiutuje on w 2020 roku. Poniżej możecie obejrzeć jego zwiastun.

Serial Arcane jest w całości tworzony wewnątrz studia Riot Games. Skupi się on na opowiedzeniu historii mieszkańców miasta Piltover i znajdującej się pod nim dzielnicy Zaun. Niestety, projekt jest wciąż na bardzo wczesnym etapie produkcji, zatem dalsze szczegóły na jego temat nie są znane. Wnioskując jednak z powyższego trailera, w tytule występ zaliczą tacy herosi znani z gry, jak Jinx, Ekko czy Ezreal.

To jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o tematy serialowo-filmowe związane z dziełem studia Riot Games. Na platformie Netflix zadebiutował bowiem dokument League of Legends Origins, opowiadający historię popularnej gry typu MOBA od niewielkiego dema po globalny fenomen. Jego reżyserem jest nie byle kto, bo nominowana do Oscara za Recycled Life Leslie Iwerks, która wcześniej stworzyła produkcje między innymi o wytwórni Disney Pixar oraz Industrial Light & Magic, czyli założonej przez George'a Lucasa firmie specjalizującej się w efektach specjalnych. Jest to zatem prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników League of Legends.

Serial Arcane będzie można obejrzeć w przyszłym roku. - Riot ogłasza serial animowany Arcane i wypuszcza dokument League of Legends Origins - wiadomość - 2019-10-16
Serial Arcane będzie można obejrzeć w przyszłym roku.

Zapowiedź serialu Arcane i premiera dokumentu League of Legends Origins to zaledwie niewielka część atrakcji, jakie przygotowało studio Riot Games z okazji dziesięciolecia swojego dzieła. Ponadto ogłoszono powstanie między innymi karcianki, FPS-a oraz gry w stylu Diablo, rozgrywających się w świecie słynnej MOB-y.

  1. Oficjalna strona studia Riot Games