Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2019, 09:02

autor: Aquma

Riot Games zapowiada sieciową strzelankę

Studio Riot Games - autorzy League of Legends - zapowiedziało, że pracuje nad tajemniczą sieciową strzelanką pierwoszoosobową. Gra jest znana pod nazwą kodową Projekt A i na razie nie wiemy o niej zbyt wiele.

Riot Games tworzy sieciową strzelankę. - Riot Games zapowiada sieciową strzelankę - wiadomość - 2019-10-16
Riot Games tworzy sieciową strzelankę.

W czasie livestreamu związanego z obchodami 10. rocznicy League of Legends studio Riot Games zapowiedziało, że pracuje nad sieciową strzelanką pierwszoosobową. Tajemniczy tytuł na razie jest znany wyłącznie jako Projekt A i wiemy, że nie jest w żaden sposób powiązany ze wspomnianym megahitem firmy - to pierwszy raz, kiedy deweloper tworzy grę spoza uniwersum LoL.

Gra położy nacisk na realizm, rywalizację i właściwe wykorzystywanie zróżnicowanych umiejętności poszczególnych postaci. Wiemy też, że wykorzysta znany silnik Unreal Engine 4 i będziemy w niej mogli kupować nowy ekwipunek. Twórcy podkreślili również, że bardzo ważną kwestią jest dla nich to, by dzieło oferowało równe szanse wszystkim graczom - poprzez dopracowany kod sieciowy oraz rozwiązania zwalczające cheaterów.

Rozwiązania anti-cheat są dla nas jedną z najważniejszych rzeczy. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by Wasze starcia były uczciwe - powiedziała producent wykonawcza tego tytułu, Anna Donlon.

Projekt A na razie znajduje się we wczesnej fazie produkcji - twórcy przestrzegli, że przez dłuższy czas możemy nie otrzymać na jego temat dalszych konkretów. Nie wiadomo też, kiedy gra pojawi się na rynku.

  1. Riot Games – strona oficjalna