Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2019, 09:21

autor: Froozyy

Ujawniono Legends of Runeterra - karciankę w świecie LoL-a

Riot Games zapowiedziało karciankę w świecie LoL-a - Legends of Runeterra. Będziemy w niej kolekcjonować karty z bohaterami znanymi z League of Legends, tworzyć talie oraz brać udział w pojedynkach. Zamknięta beta ruszy w 2020 roku.

Czy Legends of Runeterra przebije popularnością Hearthstone’a? - Ujawniono Legends of Runeterra - karciankę w świecie LoLa - wiadomość - 2019-10-16
Czy Legends of Runeterra przebije popularnością Hearthstone’a?

W trakcie transmisji z okazji 10-lecia istnienia League of Legends studio Riot Games przedstawiło nową grę karcianą osadzoną w uniwersum LoL-a Legends of Runeterra. Pod względem założeń nie różni się ona od znanych produkcji z tego samego gatunku. Naszym głównym zadaniem będzie kolekcjonowanie tematycznych kart, tworzenie talii i branie udziału w pojedynkach.

Karty zostaną podzielone na regiony odpowiadające tym z uniwersum LoLa - Demacia, Noxus, Freljord, Piltover, Zaun, Ionia oraz Shadow Isles. Część karcianych postaci zostanie żywcem wyjęta z League of Legends (np. Darius, Garen, Braum) i obdarzona większą siłą, a pozostałe będą tematycznie nawiązywać do odpowiednich regionów. Karty odblokujemy grając daną frakcją i zbierając punkty. W grze nie pojawią się paczki z losową zawartością, jednak wszystko będzie można kupić w sklepie (również za prawdziwe pieniądze).

Riot Games zapowiada, że pojedynki w Legends of Runeterra będą wymagały strategicznego podejścia i przemyślanych ruchów - każda nasza akcja ma mieć znaczenie. Na oficjalnej stronie ruszyła już wstępna rejestracja, która daje szansę na dostęp do gry podczas specjalnych kilkudniowych wydarzeń zaplanowanych w tym roku oraz zamkniętej bety w 2020 roku. Tytuł ukaże się na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Rozkład jazdy Legends of Runeterra. - Ujawniono Legends of Runeterra - karciankę w świecie LoLa - wiadomość - 2019-10-16
Rozkład jazdy Legends of Runeterra.