Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2019, 09:45

autor: Aquma

Twórcy League of Legends pracują nad grą w stylu Diablo

Studio Riot Games pracuje nad grą typu hack’n’slash osadzoną w uniwersum Runeterra, znanym z popularnego tytułu MOBA League of Legends. Produkcja jest znana jako Projekt F.

Hack’n’slash w świecie League of Legends? - Twórcy League of Legends pracują nad grą w stylu Diablo - wiadomość - 2019-10-16
Hack’n’slash w świecie League of Legends?

W czasie długiego livestreamu, który był częścią obchodów 10. rocznicy League of Legends, studio Riot Games przedstawiło szereg nowych tytułów, nad którymi obecnie pracuje. Jednym z nich jest Projekt F, który przypomina grę typu hack’n’slash. Krótki fragment rozgrywki znajdziecie na poniższym filmiku (około 2:19).

Niestety nie mamy niemal żadnych konkretów na temat tej produkcji - wiadomo jedynie, że pozwoli graczom „podróżować po świecie Runeterry ze swoimi przyjaciółmi”.

Choć kochamy League of Legends, to sądzę, że wszyscy zastanawialiśmy się nad tym, jakby wyglądało bieganie po świecie Runeterry i eksplorowanie go. Jak możemy umożliwić graczom robienie tego wraz z przyjaciółmi? - powiedział jeden z deweloperów.

Opracowanie RPG-a akcji w uniwersum LoL wydaje się świetnym pomysłem - świat jest wręcz stworzony do tego typu zabawy, a deweloperzy z Riot Games mają duże doświadczenie z grami, w których zabawę obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Biorąc pod uwagę mnogość ciekawych bohaterów w ich grze MOBA, można też założyć, że nie będą mieli problemów z wykreowaniem kilku zróżnicowanych herosów do produkcji przypominającej Diablo.

Nie wiadomo, kiedy Projekt F pojawi się na rynku. Warto przypomnieć, że studio Riot Games zapowiedziało też kilka innych produkcji.

  1. Riot Games – strona oficjalna