Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2019, 10:59

LoL Esports Manager nową grą studia Riot Games

Wśród nowych projektów zapowiedzianych przez zespół Riot Games znalazła się strategia LoL Esports Manager, w której naszym zadaniem będzie zarządzanie drużyną graczy specjalizujących się w League of Legends.

Gra wystartuje w przyszłym roku. - LoL Esports Manager nową grą studia Riot Games - wiadomość - 2019-10-16
Gra wystartuje w przyszłym roku.
LOL ESPORT MANAGER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Riot Games
  2. Wydawca: Riot Games
  3. Gatunek: strategia
  4. Data premiery: 2020 r.

Studio Riot Games zapowiedział właśnie masę nowych gier, w tym sieciową strzelankę, karciankę i RPG-a. Spośród nich najbardziej zaskoczył nas LoL Esports Manager. Zgodnie z tytułem, będzie to produkcja, w której wcielimy się w menadżera zespołu e-sportowego specjalizującego się w League of Legends.

Nie podano platform sprzętowych, ale sądząc po wcześniejszych dokonaniach zespołu, wersja pecetowa wydaje się być pewna. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Gra wzorowana jest na innych menadżerach sportowych. Zajmiemy się więc werbowaniem zawodników, organizowaniem treningów oraz tworzeniem strategii. Same mecze mają być zarządzane przez zaawansowaną sztuczną inteligencję, dającą rezultaty porównywalne do tych z rzeczywistymi. Gracze będą również musieli pozyskiwać sponsorów i radzić sobie z banami.

Co ciekawe, w LoL Esports Manager znajdziemy prawdziwych zawodników i zespoły. Ich statystyki będą zmieniały się w oparciu o to, jak radzą sobie w świecie rzeczywistym. Riot Games zamierza dzielić się zyskami z teamami, które wystąpią w grze. Produkcja wystartuje z chińską LPL (LoL Pro League), a kolejne ligi i gracze dodawani mają być stopniowo wraz z rozwojem tytułu.

LoL Esports Manager pozwoli na zabawę w dwóch trybach – solowym i multiplayerze z sieciowymi rankingami.

  1. League of Legends – strona oficjalna