Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2019, 11:05

autor: Aquma

Minecraft RTX - zobacz gameplay z ray tracingiem

W czasie targow PAX Aus 2019 zaprezentowano gameplay z Minecrafta z oficjalną obsługą ray tracingu. Po zmianach tytuł prezentuje się bardzo dobrze.

Minecraft otrzyma obsługę ray tracingu. - Minecraft RTX - gameplay z hitu studia Mojang z ray tracingiem - wiadomość - 2019-10-16
Minecraft otrzyma obsługę ray tracingu.

W czasie targów PAX Aus 2019, które odbyły się w miniony weekend w australijskim mieście Melbourne, firmy Mojang oraz Nvidia zaprezentowały Minecrafta z włączoną funkcją ray tracingu - przy czym chodzi o oficjalną implementację tej technologii, a nie moda (fanowska modyfikacja oferująca omawianą funkcję jest dostępna już od pewnego czasu). Trwający ponad czternaście minut gameplay z tej wersji gry trafił do sieci - znajdziecie go poniżej.

Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze - realistycznie rozchodzące się światło i wiarygodnie odtworzone cienie zmieniają grę nie do poznania, nadając grafice zupełnie nowy wymiar. Gameplay prezentuje też nowe tekstury, które mają zadebiutować wraz z ray tracingiem. Warto dodać, że zaprezentowany fragment pochodzi z wersji beta, co oznacza, że niektóre rzeczy mogą jeszcze ulec zmianie.

Nie wiadomo, kiedy aktualizacja z ray tracingiem trafi do Minecrafta. Zaprezentowane demo działało na karcie Nvidia GeForce RTX (nie sprecyzowano modelu, ale na pokazach tego typu raczej nie używa się układów ze średniej półki).

  1. Nvidia - strona oficjalna
  2. Minecraft - strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-16

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.