Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2019, 11:19

autor: Aquma

Poznajcie Projekt L - bijatykę w świecie LoL

Deweloperzy ze studia Riot Games pracują nad bijatyką, w której będziemy mogli kontrolować postacie znane z popularnej gry MOBA League of Legends. Tytuł nosi nazwę kodową Projekt L.

Twórcy League of Legends pracują nad bijatyką. - Poznajcie Projekt L - bijatykę w świecie LoL - wiadomość - 2019-10-16
Twórcy League of Legends pracują nad bijatyką.

Livestream poświęcony obchodom 10. rocznicy League of Legends obfitował w zapowiedzi nowych gier. Deweloperzy z Riot Games wspomnieli m.in. o tytule hack’n’slash, sieciowej strzelance i karciance. To jednak nie wszystko, bowiem firma pracuje także nad Projektem L - bijatyką, która jest osadzona w świecie LoL.

Gra znajduje się w produkcji od pewnego czasu. Twórcy są przekonani, że będzie ciekawą propozycją zarówno dla fanów LoL, jaki i miłośników bijatyk.

Ludzie są naprawdę podekscytowani możliwością zobaczenia czempionów Runeterry z nowej perspektywy - z wykorzystaniem innego rodzaju kamery. Robienie bijatyk jest naprawdę trudne. To skomplikowane produkcje. Jesteśmy w trakcie tworzenia czegoś, co - jak sądzimy - jest bardzo fajne - stwierdził jeden z deweloperów.

Na krótkich fragmentach gameplayu (znajdziecie je na podlinkowanym powyżej filmie - m.in. około 34 sekundy) widzimy produkcję, która zarówno stylem graficznym, jak i mechaniką rozgrywki zdaje się przypominać np. Street Fightera V. Wszystko wskazuje na to, że tytuł połączy trójwymiarową oprawę z klasycznymi starciami w dwóch wymiarach.

Niestety nie wiemy, kiedy Projekt L pojawi się na rynku. Nie znamy też platform docelowych. Twórcy gry przestrzegli, że przez dłuższy czas nie dowiemy się o niej niczego nowego.

  1. Riot Games – strona oficjalna