Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS5XSX
Okładka 2XKO (PC)
Okładka2XKO (PC)

2XKO

Project L

Bijatyka osadzona w uniwersum League of Legends, dystrybuowana w modelu free-to-play. Filarem 2XKO są pojedynki na arenach toczone przez duety zawodników, pomiędzy którymi można swobodnie się przełączać. Tytuł wykorzystuje technologie Rollback Netcode oraz Riot Direct.

Bijatyki | fantasy | zagraj za darmo | na 2 osoby | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

2XKO Premiera

2025

PC PS5 XSX

Gry podobne do 2XKO

Street Fighter 6

Tekken 8

Tekken 7

2XKO, pierwotnie znane pod kodową nazwą Project L, to bijatyka będąca spin-offem gry League of Legends, osadzona w fantastycznej krainie Runeterra. Produkcja stanowi owoc współpracy czuwającej nad marką firmy Riot Games oraz studia Radiant Entertainment, przejętego przez tę pierwszą w 2016 roku.

Tytuł jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play), a w portfolio Radiant Entertainment zajął miejsce pokrewnego gatunkowo oraz gameplayowo i ostatecznie niewydanego Rising Thunder.

Mechanika

W 2XKO akcję oglądamy z boku. Filarem gry są starcia na arenach, w których biorą udział dwa dwuosobowe zespoły; choć w danym momencie przejmujemy kontrolę nad pojedynczą postacią, nic nie stoi na przeszkodzie, by w dowolnej chwili przełączyć się na jej towarzyszkę lub towarzysza. Dzięki temu na polu walki dysponujemy znacznie szerszym wachlarzem ruchów, zaś atak rozpoczęty przez jednego zawodnika możemy zakończyć w skórze drugiego.

Tytuł oddaje nam do dyspozycji szereg postaci, wśród których prym wiodą herosi doskonale znani miłośnikom League of Legends. Zróżnicowano je pod kątem preferowanego uzbrojenia oraz stylu walki. Przykładowo, podczas gdy Darius dzierży w rękach topór i specjalizuje się w starciach na średnim dystansie, wyposażony w miecz Ekko jest o wiele bardziej mobilny, Ahri robi użytek z magii bojowej, natomiast Yasuo to zwinny szermierz potrafiący kontrolować wiatr.

Tryby gry

W 2XKO można grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer (przez Internet lub na wspólnym ekranie). Gra wykorzystuje technologię Rollback Netcode, a także korzysta z autorskiego rozwiązania Riot Direct, skutecznie zaimplementowanego w League of Legends oraz Valorant. Wszystko to ma zapewnić jej responsywność i skutecznie zmniejszyć opóźnienia podczas zabawy w sieci.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry 2XKO wykonano w technice 2.5D oraz utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 27 lutego 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 2XKO: 12+

PC
PS5
XSX