Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 27 października 2020, 15:19

autor: Vergil

Assassin's Creed dostanie serial Netflixa

Firmy Netflix oraz Ubisoft ogłosiły, że nawiązały współpracę, której owocem będzie serial aktorski osadzony w uniwersum Assassin’s Creed. Ponadto ujawniono, że w planach obu podmiotów znajdują się serie animowane poświęcone konfliktowi asasynów i templariuszy.

W SKRÓCIE:
  1. Netflix zapowiedział serial Assassin’s Creed, którego producentami wykonawczymi będą Jason Altman oraz Danielle Kreinik z Ubisoftu;
  2. poza tym platforma przygotuje serie animowane poświęcone odwiecznemu konfliktowi asasynów i templariuszy;
  3. daty premier tych produkcji, a także szczegóły na temat ich obsady nie są jeszcze znane.

Platforma Netflix przygotowuje serial Assassin's Creed. Jak można wyczytać w oficjalnym ogłoszeniu opublikowanym w serwisie Twitter, Jason Altman (starszy wiceprezes oraz dyrektor do spraw filmu i telewizji) oraz Danielle Kreinik (dyrektorka ds. rozwoju telewizji) z firmy Ubisoft (a dokładnie – z założonego w 2011 roku Ubisoft Film & Television) będą jego producentami wykonawczymi. Ponadto dowiedzieliśmy się, że obecnie trwają poszukiwania osoby na stanowisko showrunnera.

Na tym jednak nie koniec, gdyż serwis Deadline informuje również, że na mocy umowy zawartej przez Netfliksa i francuskiego wydawcę ten pierwszy przygotuje także tradycyjną animację oraz anime opowiadające o odwiecznym konflikcie asasynów i templariuszy.

Zadowolenia z nawiązania współpracy nie kryją przedstawiciele obu firm. Reprezentujący platformę Netflix Peter Friedlander mówi o ekscytacji na myśl o „bogatej, wielowarstwowej fabule”, za którą „uwielbia serię Assassin's Creed”. Obiecuje przy tym, że serial zapewni nam „epicką i ekscytującą rozrywkę”. Wtóruje mu wspomniany już Altman, który określa tę produkcję mianem „następnej sagi w uniwersum Assassin's Creed” (via Deadline).

Warto przypomnieć, że oprócz serialu Assassin's Creed Netflix przygotowuje filmy oparte na takich markach Ubisoftu jak Tom Clancy's The Division oraz Beyond Good & Evil; poza tym wcześniej na tej platformie pojawiły się cztery sezony Inwazji kórlików opartej na marce Rabbids.

  1. Ubisoft – oficjalna strona internetowa
  2. Netflix – oficjalna strona internetowa
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.