Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2020, 15:30

Pożegnanie Białego Wilka - mod do Wiedźmina 2 już dostępny do pobrania

Pożegnanie Białego Wilka, czyli ambitna modyfikacja do Wiedźmina 2: Zabójców Królów, mająca stanowić fanowskie zamknięcie wirtualnych przygód Geralta, jest już dostępna w sieci. Można ją ściągnąć bezpłatnie ze strony Mod DB.

Przeszło cztery lata minęły od pierwszej oficjalnej zapowiedzi modyfikacji Pożegnanie Białego Wilka do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Okres oczekiwania na ten ambitny projekt był zatem dość długi. Na szczęście jednak dobiegł on już końca. Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku tygodni, wczoraj mod oficjalnie zadebiutował w sieci. Można go pobrać za darmo, wchodząc na stronę podaną poniżej.

  1. Pobierz Pożegnanie Białego Wilka ze strony Mod DB

Za Pożegnanie Białego Wilka odpowiada ta sama ekipa, która swego czasu stworzyła Powrót Białego Wilka, czyli największą modyfikację do pierwszej odsłony głośnej serii RPG-ów od studia CD Projekt RED. Jej najświeższy projekt ma stanowić nieoficjalne zamknięcie przygód Geralta zaprezentowanych w grach. W trakcie zabawy będziemy mieli okazję uczestniczyć w ślubie głównego bohatera z czarodziejką Yennefer. Lecz czym byłby ślub, gdyby nie poprzedzał go wieczór kawalerski? I to nie byle jaki, gdyż „największy, jaki widziały Królestwa Północy”.

Pożegnanie Białego Wilka - mod do Wiedźmina 2 już dostępny do pobrania - ilustracja #1
Czas pożegnać Białego Wilka.

Według zapewnień, przygoda, jaką można przeżyć bawiąc się w Pożegnaniu Białego Wilka, obfituje w liczne wybory, nawiązania do książki czy szereg wątków pobocznych. Twórcy pokusili się nawet o poprawę oprawy graficznej, co możecie zobaczyć na nagraniu zamieszczonym w tej wiadomości. Wszystko to brzmi bardzo frapująco, lecz z projektem związanych jest również kilka kwestii, które nie wszystkim mogą przypaść do gustu. Mowa tu chociażby o decyzji twórców o obraniu jednej konkretnej ścieżki fabularnej z oryginału (osoby, które na swoją ukochaną wybrały Triss, mogą poczuć się zawiedzione) oraz braku udźwiękowienia dialogów. To drugie zostało wytłumaczone brakiem czasu i funduszy na zatrudnienie profesjonalnych aktorów. Szczegóły na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że modyfikacja Pożegnanie Białego Wilka waży blisko 6 GB. Jest ona dostępna między innymi w polskiej wersji językowej. Równolegle z premierą projektu pojawił się również hotfix do niego, eliminujący problem z brakującym plikiem ls_generic.swf. Możecie go pobrać z tego miejsca.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Wiedźmin
  2. Modyfikacja Pożegnanie Białego Wilka na Facebooku