Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 września 2020, 11:03

Resident Evil od Netflixa, powstaje serial CG

Firmy Netflix i Capcom zapowiedziały Resident Evil Infinite Darkness, czyli animowany komputerowo serial, który obejrzymy w przyszłym roku.

Podczas zakończonych właśnie wirtualnych targów Tokyo Game Show 2020 firma Capcom oficjalnie zapowiedziała Resident Evil Infinite Darkness, czyli animowany komputerowo serial, który zmierza na serwis Netflix. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Na razie nie wiemy, z ilu odcinków składać się będzie ta produkcja.

Głównymi bohaterami będą znani z gier Leon S. Kennedy oraz Claire Redfield. Niestety, na tym kończą się informacje na temat fabuły produkcji. Niewiele da się również wywnioskować z pierwszego teasera, poza tym, że produkcja wydaje się prezentować wysoki poziom detali modeli CG.

Resident Evil od Netflixa, powstaje serial CG - ilustracja #1
Serial CG obejrzymy w przyszłym roku.

Należy uściślić, że Resident Evil Infinite Darkness to zupełnie inny projekt, niż aktorski serial z tej marki, który Netflix zapowiedział w zeszłym miesiącu. Ta druga produkcja opowie o losach sióstr Jade i Billie Wesker, a akcja rozpocznie się, gdy jako nastolatki przeprowadzają się do miasta Racoon City.

Fabuła aktorskiego serialu będzie mocno odbiegała od tego, do czego przyzwyczaili się fani marki. Resident Evil Infinite Darkness zapowiada się bardziej tradycyjnie, więc może być ciekawą alternatywą dla bardziej ortodoksyjnych miłośników serii.

Warto dodać, że współpraca firm Netflix i Capcom nie ogranicza się tylko do marki Resident Evil. W tym miesiącu streamingowy serwis wypuścił animowany serial Dragon's Dogma.

  1. Netflix – strona oficjalna
  2. Capcom – strona oficjalna