Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 sierpnia 2020, 11:35

Zobacz zwiastun anime Dragon's Dogma

Platforma Netflix zaprezentowała pierwszy zwiastun Dragon's Dogma – anime na podstawie popularnej japońskiej serii RPG-ów akcji od firmy Capcom. Produkcja będzie miała swoją premierę 17 września.

W maju tego roku Dragon's Dogma, czyli cykl RPG-ów akcji utrzymanych w klimatach fantasy, obchodził swoje ósme urodziny. Gry do niego należące, za które odpowiada japońska firma Capcom, zyskały sporą popularność oraz w większości spotkały się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony mediów branżowych, jak i graczy. Nic zatem dziwnego, że w końcu seria doczeka się ekranizacji. Platforma Netflix zapowiedziała ją w marcu tego roku. Dziś możecie zobaczyć jej pierwszy zwiastun.

Jak widać, Dragon's Dogmę zdecydowano się przenieść na ekrany w formie serialu anime. Wyreżyserował go Shinya Sugai. Jeśli chodzi o historię, tytuł będzie mniej więcej pokrywał się z wydarzeniami znanymi z oryginalnej gry z 2012 roku. Oto oficjalny zarys fabuły:

Smok, który pojawił się nagle po 100 latach, spalił wioskę Cassardis na popiół. Ethan zmierzył się z bestią, by chronić swoją ukochaną rodzinę, lecz stwór zabrał mu serce. Chociaż wszystko wskazywało na to, że umarł, Ethan został wskrzeszony jako Arisen. Wraz ze swoją współtowarzyszką - Hannah - Ethan wyrusza w podróż, by odzyskać serce.

Podczas podróży Ethan będzie musiał zmierzyć się z demonami reprezentującymi siedem grzechów głównych, jednak bohater nie wie, że im dłużej walczy, tym bardziej traci swoje człowieczeństwo.

Zobacz zwiastun anime Dragons Dogma - ilustracja #1
Czy anime Dragon’s Dogma podbije serca widzów?

Serial anime na podstawie cyklu Dragon's Dogma zadebiutuje na platformie Netflix 17 września tego roku. Tradycyjnie dla tego serwisu, wszystkie odcinki będą dostępne do obejrzenia od razu.

  1. Dragon's Dogma na platformie Netflix

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej