Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 marca 2019, 09:50

Dragon’s Dogma otrzyma animowaną adaptację w serwisie Netflix

Serwis Netflix zapowiedział serial animowany stanowiący adaptację Dragon’s Dogma, czyli gry RPG akcji w realiach fantasy od firmy Capcom.

Na razie nie wiemy, kiedy ukaże się animowana adaptacja. - Dragon’s Dogma otrzyma animowaną adaptację w serwisie Netflix - wiadomość - 2019-03-12
Na razie nie wiemy, kiedy ukaże się animowana adaptacja.

Streamingowy serwis Netflix coraz więcej inwestuje w kreskówki, z których wiele jest adaptacjami gier. Najnowszą inwestycją okazał się serial animowany bazujący na Dragon’s Dogma, czyli RPG-u akcji studia Capcom. Na razie nie wiemy, ile odcinków wejdzie w skład sezonu, ani kiedy odbędzie się premiera. Za projekt odpowiada studio Sublimation, które znane jest głównie z tworzenia elementów 3D do anime innych zespołów.

Przypomnijmy, że Dragon’s Dogma ukazało się w 2012 roku na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Rok później na te same platformy trafiła rozszerzona wersja zatytułowana Dragon's Dogma: Dark Arisen, która potem została przeniesiona na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Z kolei w kwietniu tego roku ma zadebiutować konwersja na Nintendo Switch.

Netflixa do inwestowania w kreskówkowe adaptacje gier zachęcił sukces dwóch pierwszych sezonów Castlevanii. Trzecia seria jest już w drodze, a do oferty tego serwisu w przyszłości dołączy również animowana wersja Devil May Cry.

Wraz z Dragon’s Dogma Netflix zapowiedział jeszcze kilka innych animowanych projektów. Wśród nich znalazła się adaptacja mangi Spriggan, którą opracuje studio David Productions (znane z JoJo's Bizarre Adventure i Cells at Work!). Z kolei zespół BONES (m.in. My Hero Academia i Eureka Seven) tworzy Supercrooks, bazujące na komiksie szkockiego scenarzysty Marka Millara. Natomiast Wit Studio (m.in. Attack on Titan i The Ancient Magus' Bride) wyprodukuje anime Vampire in the Garden, będące nową marką.

Warto na koniec wspomnieć, że Netflix zapowiedział również kreskówkowe spin-offy Altered Carbon i Pacific Rim. Ponadto serwis finansuje produkcję Ghost in the Shell: SAC_2045 i ujawnił właśnie, że premiera tej produkcji zaplanowana jest na 2020 rok.

  1. Netflix- strona oficjalna
  2. Dragon's Dogma - recenzja gry RPG od Capcomu
  3. Recenzja gry Dragon's Dogma: Dark Arisen na PC - jak zabić smoka na klawiaturze i myszce?
  4. Recenzja gry Dragon's Dogma: Dark Arisen - RPG fantasy z solidnym rozszerzeniem