Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2019, 21:48

Control – nowa gra twórców Max Payne z terminem premiery

Studio Remedy Entertainment ujawniło przybliżony termin debiutu Control. Nowa gra ojców serii Max Payne ze zjawiskami nadprzyrodzonymi zadebiutuje latem na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Zapowiedziane w zeszłym roku Control otrzymało przybliżoną datę premiery. Informację pozyskał serwis Game Informer, który odbył wizytę w siedzibie studia Remedy Entertainment. Nowe dzieło twórców serii Max Payne oraz Alana Wake’a zadebiutuje tego lata na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Nie podano dokładnej daty, ale redakcja magazynu Game Informer dowiedziała się dość sporo na temat nadchodzącego tytułu i podzieliła się swoją wiedzą w ostatnim numerze czasopisma. Ponadto w serwisie YouTube zamieszczono filmiki poświęcone grze, w tym wywiad z reżyserem gry Mikaelem Kasurinenem.

Wizytę w Najstarszym domu odbędziemy tego lata. - Control – nowa gra twórców Max Payne z terminem premiery - wiadomość - 2019-03-11
Wizytę w Najstarszym domu odbędziemy tego lata.

O Control usłyszeliśmy po raz pierwszy w trakcie zeszłorocznej imprezy E3, kiedy to twórcy ujawnili swoją produkcję. Od tego czasu zdążyliśmy zobaczyć kolejne nagrania z rozgrywki oraz dowiedzieliśmy się, że tytuł zaoferuje wsparcie ray traycingu. Wiemy też już sporo o fabule. Bohaterką gry będzie Jesse Faden, która miała nieszczęście udać się do siedziby Federalnego Biura Kontroli akurat wtedy, gdy budynek (znany jako Najstarszy Dom) został zaatakowany przez nadprzyrodzone moce. Jesse zostaje nowym dyrektorem placówki, po tym jak poprzednik miał nieszczęście spotkać się z napastnikami. Teraz musi się ona uporać z tajemniczą inwazją. Autorzy obiecują elastyczny system walki, różnorodne i stale zmieniające się lokacje oraz dynamiczną walkę z wykorzystaniem różnorodnego ekwipunku oraz nadprzyrodzonych mocy. Te ostatnie możecie zobaczyć w materiale udostępnionym przez serwis Game Informer (do obejrzenia poniżej).