Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2018, 12:42

autor: Adrian Werner

Control - nowy gameplay i dziennik dewelopera z gry studia Remedy

W sieci pojawił się nowy zapis rozgrywki z gry Control. Ponadto studio Remedy wypuściło nowy dziennik dewelopera, który koncentruje się na zaprezentowaniu głównej bohaterki.

CONTROL W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Remedy
  2. Wydawca: 505 Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC i XONE
  5. Data premiery: 2019 r.

Obecnie w brytyjskim mieście Birmingham trwa impreza EGX 2018. Jednym z deweloperów, którzy się tam pojawili, jest studio Remedy. Dzięki temu do sieci trafił właśnie świeży zapis rozgrywki z obiecującej gry akcji Control.

Filmik trwa ponad osiemnaście minut i częściowo pokazuje sceny, które mogliśmy już obejrzeć w demach na E3 i gamescomie, ale zawiera także sporo nowych sekwencji i daje dobre pojęcie o tym, co ma zaoferować ten tytuł.

Jednocześnie studio Remedy opublikowało nowy dziennik dewelopera. Filmik koncentruje się na zaprezentowaniu postaci głównej bohaterki Control, czyli Jesse Faden. Za młodu doświadczyła ona czegoś niewytłumaczalnego, co przygotowało ją na konfrontację z fantastycznymi wydarzeniami, które będą miały miejsce w budynku tajnej agencji, gdzie rozegra się kampania.

Organizacja, do której trafi, stawia na naukę i porządek, co znajdzie odbicie w wyglądzie lokacji oraz postaci. Natomiast Jesse podchodzi do wydarzeń nadnaturalnych intuicyjnie i dopiero próbuje odnaleźć swoje miejsce w tym świecie, dlatego deweloperzy dali jej bardzo nieformalny strój, który będzie kontrastował z klimatem agencji i stylem jej pracowników. Co ciekawe, aby dobrze to zrealizować, Remedy zatrudniło projektantkę kostiumów, mającą doświadczenie w produkcjach telewizyjnych i teatralnych.

Control zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Warto wspomnieć, że wersja PC będzie jednym z tytułów, które na kartach z rodziny GeForce RTX wykorzystają technologię ray tracing.

  1. Oficjalna strona gry studia Remedy