Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2018, 10:35

autor: Maiman

Znamy oficjalną nazwę świata w Fallout 76

Wygląd świata w Falloucie 76 – postapokaliptycznym wieloosobowym RPG od firmy Bethesda – znamy już z licznych trailerów i gameplayów. Teraz deweloper ujawnił jego nazwę, mocno związaną z górzystym charakterem Wirginii Zachodniej.

„Take me home”, czyli: “take me to Appalachia”. - Znamy oficjalną nazwę świata w Fallout 76 - wiadomość - 2018-09-22
„Take me home”, czyli: “take me to Appalachia”.

Appalachia. Tak nazywa się następca Stołecznych Pustkowi (Fallout 3), Pustkowi Mojave (Fallout: New Vegas) i Wspólnoty (Fallout 4), czyli świat w Fallout 76. Określenie pochodzi od nazwy pasma górskiego – Appalachów – przebiegającego m.in. przez Wirginię Zachodnią, gdzie rozgrywa się akcja multiplayerowego erpega. Studio Bethesda podzieliło się informacją za pośrednictwem oficjalnego Twittera swojej postapokaliptycznej produkcji.

Znamy oficjalną nazwę świata w Fallout 76 - ilustracja #2

Na załączonym do tweeta zrzucie ekranu widzimy „Miecz-Gitarę”. Zgodnie z opisem ta właśnie broń „odróżnia Appalachię od Wspólnoty i Społecznych Pustkowi”. Co konkretnie chciał przez to powiedzieć zespół deweloperski? Może chodzić o fakt, że Wirginia Zachodnia posiada swój muzyczny folklor nazywany „Appalachian music”. Od lat 20. XX wieku miał on istotny wpływ na rozwój i popularyzację muzyki country w Stanach Zjednoczonych. Utwór „Take Me Home, Country Roads” słyszymy też w pierwszym zwiastunie gry. Zamiana karabinu maszynowego na gitarę i siekanie supermutantów w rytm wesołych brzdęków banjo nie powinno zatem nikogo w Falloucie 76 dziwić.

W Appalachii będziemy mieli co robić. Obszar gry – nazywany przez niektórych „Waste Virginia” – jest czterokrotnie większy od tego, co oferowały bostońskie pustkowia w Falloucie 4. Wszystkie z jego sześciu regionów różnią się też od siebie pod kątem ekosystemu, warunków pogodowych i występujących na danym terenie potworów. Samych zmutowanych bestii ma być w Falloucie 76 więcej niż w całej historii cyklu. Ponadto, jeśli wierzyć ostatnim zapewnieniom wiceprezesa Bethesdy, Fallout 76 zapewni dostęp do całego mnóstwa bezpłatnej popremierowej zawartości. Tytuł będzie też wspierany… wiecznie, a raczej tak długo, jak długo bawić się w nim będą gracze.

Premiera postapokaliptycznego wieloosobowego RPG od Bethesdy nastąpi 14 listopada tego roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Wcześniej, w październiku, nabywcy preorderów zmierzą się z nękającymi grę błędami, biorąc udział w becie. Miejmy nadzieję, że dzięki intensywnym przedpremierowym testom tytuł po debiucie „będzie po prostu działał” – naprawdę.