Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 marca 2019, 09:53

autor: Serek

Apple VOD - nadchodzi konkurencja dla Netflixa i HBO GO?

Czy za kilkanaście dni poznamy serwis VOD od Apple? Firma rozesłała zaproszenia na wiosenną konferencję, która odbędzie się 25 marca. Hasłem przewodnim jest "It's Show Time", co może sugerować, że gigant pochwali się własną platformą streamingową.

Wiosenna konferencja Apple tuż tuż. - Apple VOD - nadchodzi konkurencja dla Netflixa i HBO GO? - wiadomość - 2019-03-12
Wiosenna konferencja Apple tuż tuż.

Firma Apple ogłosiła datę wiosennej konferencji, na której mają zostać zaprezentowane nowości w ofercie marki. Impreza odbędzie się 25 marca o godzinie 18:00 czasu polskiego w Steve Jobs Theater w San Francisco (Kalifornia). Hasłem reklamowym, które wzbudza emocje wśród fanów firmy na całym świecie, jest „It’s Show Time”. Slogan może wskazywać, że już za kilkanaście dni pokazana zostanie platforma VOD od Apple, o której mówi się od kilku miesięcy. Serwis miałby stać się realną konkurencją dla Netflixa, Amazon Prime Video oraz HBO GO. Apple Special Event będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej firmy.

Sama zapowiedź serwisu streamingowego to rzekomo nie wszystko. Jak informuje serwis CNET, Apple w ostatnich miesiącach ubiło kilka ciekawych interesów. Niektóre z projektów (jak chociażby Carpool Karaoke) są dostępne za pośrednictwem Apple Music. Inne, które wydają się zdecydowanie bardziej interesujące, wciąż nie zostały upublicznione, ale w pracę nad nimi zaangażowano takie tuzy jak Oprah Winfrey, M. Night Shyamalan czy Steven Spielberg.

Apple pokaże własny serwis streamingowy już za kilkanaście dni?
Apple pokaże własny serwis streamingowy już za kilkanaście dni?

Przypomnijmy, że popularność Netflixa czy HBO GO przyczyniła się do wzrostu zainteresowania serwisami VOD wśród wielkich firm. Możliwe, że już za kilkanaście dni poznamy platformę od Apple, a od jakiegoś czasu wiemy, że nad własnym serwisem streamingowym pracuje Disney. Ma nim być Disney Plus, które zaoferuje swoim użytkownikom pełen katalog tytułów wytwórni, z najnowszymi premierami włącznie. W najbliższych miesiącach czeka nas prawdziwa walka o wpływy na gruncie streamowania filmów i seriali. Kto wyjdzie z niej zwycięsko?

  1. Oficjalna strona internetowa Apple