Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 listopada 2018, 09:21

Producent animowanej Castlevanii opracuje adaptację Devil May Cry

Producent Adi Shankar, znany z dostępnej w serwisie Netflix kreskówki Castlevania, ogłosił, że opracuje animowaną adaptację serii Devil May Cry.

Poprzednia animowana adaptacja marki, czyli Devil May Cry: The Animated Series, okazała się średnią produkcją. Zobaczymy, czy Adi Shankar poradzi sobie lepiej. - Producent animowanej Castlevanii opracuje adaptację Devil May Cry - wiadomość - 2018-11-17
Poprzednia animowana adaptacja marki, czyli Devil May Cry: The Animated Series, okazała się średnią produkcją. Zobaczymy, czy Adi Shankar poradzi sobie lepiej.

Znany z animowanej Castlevanii Adi Shankar w szybkim tempie wyrasta na giganta w kategorii ekranizacji gier. W wywiadzie z serwisem IGN producent ujawnił, że nabył prawa do adaptacji Devil May Cry, czyli serii popularnych gier akcji japońskiej firmy Capcom.

Na razie niewiele wiadomo na temat projektu, poza tym, że będzie to serial animowany. Adi Shankar stwierdził, że kupił te prawa po to, aby mieć pewność, iż Hollywood nie sknoci adaptacji tej marki. Warto wspomnieć, że nie będzie to pierwsza wyprawa Devil May Cry do świata animacji. W 2007 roku japońskie studio Madhouse opracowało bowiem 12-odcinkowe Devil May Cry: The Animated Series.

Adi Shankar zdradził, że nabycie licencji było możliwe dzięki wielkiemu sukcesowi animowanej Castlevanii. Druga seria tak mocno przebiła oczekiwania, że zaraz po premierze Netflix zamówił trzeci sezon. Nie wiemy na razie, czy na tym serwisie streamingowym zadebiutuje również Devil May Cry, ale wydaje się to prawdopodobne.

Z tych doniesień niezadowoleni mogą być tylko fani The Legend of Zelda. Pod koniec października pojawiły się informacje, że 16 listopada Adi Shankar ogłosi adaptację popularnej japońskiej marki. Serwis TheWrap poinformował wtedy, że chodzi o Zeldę. Teraz wiemy, że w rzeczywistości jest to Devil May Cry.

Animowane adaptacje marek wywodzących się z gier zrobiły się ostatnio całkiem popularne. Poza Castlevanią trwają również prace nad kreskówkowym Assassin’s Creed i Diablo. Spodziewamy się, że Devil May Cry pojawi się na Netfliksie, gdyż żaden inny serwis nie inwestuje obecnie tak dużo w animację. Firma regularnie finansuje zarówno japońskie produkcje (np. B: The Beginning czy Cagaster of an Insect Cage), jak i projekty zespołów zachodnich (m.in. She-Ra - księżniczka mocy, Smoczy Książę czy Łowcy troli). Niedawno zapowiedziano również kreskówkowe spin-offy Altered Carbon i Pacific Rim.

Przypomnijmy na koniec, że Devil May Cry 5, czyli najnowsza gra z cyklu, ukaże się 8 marca przyszłego roku na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Mamy nadzieję, że do czasu premiery tej produkcji dowiemy się więcej na temat animowanej adaptacji marki.

  1. Devil May Cry – oficjalna strona serii