Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 września 2018, 09:18

Netflix negocjuje opracowanie animowanej adaptacji Diablo

Oferta serwisu Netflix może wzbogacić się o serial animowany bazujący na cyklu gier RPG Diablo. Negocjacje są w końcowej fazie, choć nic nie jest jeszcze definitywnie przesądzone.

Diablo na Netfliksie? Mamy nadzieję, że to tylko kwestia czasu. - Netflix negocjuje opracowanie animowanej adaptacji Diablo - wiadomość - 2018-09-22
Diablo na Netfliksie? Mamy nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

Serwis Netflix przymierza się do wyprodukowania animowanego serialu bazującego na marce Diablo, czyli popularnej serii RPG-ów akcji studia Blizzard Entertainment. Pierwsze plotki o tym pojawiły się pod koniec sierpnia w serwisie Revenge of the Fans. Potem sprawa przycichła na kilka tygodni, aż do wczorajszego wieczora, kiedy to założyciel firmy Boom! Studios, Andrew Cosby, wyjawił na Twitterze, że prowadzi rozmowy z Netfliksem odnośnie opracowania animowanej adaptacji Diablo.

Andrew Cosby dał do zrozumienia, że negocjacje są już na ostatniej prostej. Wpis został szybko usunięty, co nie dziwi, gdyż jeśli projekt zostanie zaakceptowany, to serwis Netflix zapewne będzie chciał to ogłosić z większą pompą.

Diablo nie byłoby pierwszą animowaną adaptacją popularnej serii gier w ofercie Netfliksa. Serwis wyprodukował również kreskówkowy serial Castlevania, którego pierwszy sezon został ciepło przyjęty, a drugi ma ukazać się 28 października tego roku.

Zespół odpowiedzialny za Castlevanię pracuje również nad animowaną adaptacją serii Assassin’s Creed. Na razie nie potwierdzono, gdzie zostanie ona wyemitowana, ale firma Ubisoft ujawniła, że prowadzi negocjacje właśnie z Netfliksem.

Streamingowy gigant szykuje również serial Wiedźmin. Ta produkcja bazować będzie na powieściowym cyklu autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, a nie na serii RPG-ów studia CD Projekt RED, ale nie ulega wątpliwości, że Netflix podjął się realizacji tego projektu głównie z powodu popularności gier.

Warto na koniec przypomnieć, że 2 listopada tego roku na Nintendo Switch trafi konwersja Diablo III: Eternal Collection.

  1. Oficjalna strona serwisu Netflix
  2. Oficjalna strona Boom! Studios