Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 lipca 2019, 16:28

autor: "Vergil"

The Cuphead Show! – Netflix zapowiada serial animowany

Firma Netflix zapowiedziała, że pracuje nad serialem animowanym The Cuphead Show!, opartym na bestsellerowej grze Cuphead z 2017 roku. Choć nie znamy jeszcze jego daty premiery, ujawniono pierwsze szczegóły na jego temat.

Wydana w 2017 roku gra Cuphead odniosła spektakularny sukces artystyczny oraz komercyjny. Teraz marka stworzona przez braci Moldenhauerów zaczyna rozrastać się na inne media. Firmy Netflix, King Features oraz Studio MDHR ogłosiły, że pracują nad serialem animowanym The Cuphead Show!, w którym główne rolę odegrają znani z pierwowzoru bohaterowie – Cuphead oraz Mugman. Choć nie podzielono się jeszcze datą premiery, ujawniono pierwsze konkrety na temat owej serii (via IGN).

Zacznijmy od tego, że The Cuphead Show! znajduje się obecnie na wczesnym etapie produkcji. Serial nie opowie o wydarzeniach przedstawionych w grze, lecz pozwoli widzom zapoznać się z zupełnie nową historią (osadzoną na znanych z oryginału wyspach Inkwell). Całość zostanie utrzymana w komediowej stylistyce, a ma przy tym być na tyle uniwersalna, że coś dla siebie znajdą tutaj zarówno dzieci, jak i dorośli. Niemniej, sama fabuła stoi obecnie pod znakiem zapytania, a jej ostatecznego kształtu nie zna nawet sam Chad Moldenhauer (jeden z twórców Cupheada). Z jego słów wynika jednak, że możemy spodziewać się czegoś na wzór wczesnych przygód Myszki Miki, których poszczególne odcinki nie były powiązane żadnym głównym wątkiem fabularnym.

Cuphead to idealny materiał na serial animowany. - The Cuphead Show! – Netflix zapowiada serial animowany - wiadomość - 2019-07-09
Cuphead to idealny materiał na serial animowany.

Cuphead zwrócił uwagę milionów graczy z całego świata za sprawą ręcznie rysowanej grafiki rodem z kreskówek z lat trzydziestych XX wieku. Choć była ona dziełem braci Moldenhauerów, serial będzie tworzony przez wewnętrzne studio Netfliksa (Netflix Animation). Dlaczego? Otóż Chad Moldenhauer przekonuje, że gdyby to zadanie zostało powierzone autorom pierwowzoru, zajęłoby im całą wieczność. Inna sprawa, że o ile oryginał był rysowany na papierze, o tyle serial będzie powstawać w całości na komputerach.

Nie oznacza to jednak, że bracia Moldenhauerowie nie będą nad nim czuwać. Zajmą oni bowiem stanowiska producentów wykonawczych, podobnie jak CJ Kettler, Dave Wasson (zdobywca nagród Emmy i Annie, który maczał palce w przygodach Myszki Miki) oraz Cosmo Segurson. Role dyrektorów nadzorujących powierzono natomiast Clay'owi Morrowowi (Myszka Miki) i Adamowi Paloianowi (SpongeBob Kanciastoporty).

Przypomnijmy, że gra Cuphead zadebiutowała na komputerach osobistych oraz Xboksie One we wrześniu 2017 roku, a jej premierze towarzyszyły wysokie noty przyznawane przez branżowych krytyków. W kwietniu 2019 roku produkcja pojawiła się na konsoli Nintendo Switch, z kolei w 2020 roku ma się doczekać rozszerzenia zatytułowanego The Delicious Last Course.

  1. Cuphead – oficjalna strona internetowa
  2. Netflix – oficjalna strona internetowa