Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2019, 19:50

autor: Ender

Po latach oczekiwania Kingdom Under Fire II zadebiutuje na Zachodzie

Zapowiedziana w 2008 roku koreańska gra Kingdom Under Fire II, będąca połączeniem tradycyjnego MMORPG oraz RTS-a, trafi wkrótce do zachodnich graczy posiadających komputery PC. Produkcja od kilku lat znajduje się na etapie testów beta i była dostępna jedynie w Azji i Rosji.

Niemiecka firma Gameforge, specjalizująca się w dystrybucji oraz obsłudze klasycznych MMORPG-ów pochodzących z Azji, niespodziewanie zapowiedziała, że wkrótce w Europie oraz Stanach Zjednoczonych opublikuje grę Kingdom Under Fire II i udostępni ją graczom na komputerach PC. Przypomnijmy, że tytuł, który jest mieszanką typowego MMO i RTS-a, został zapowiedziany pierwotnie jeszcze w 2008 roku. Jego deweloperzy, z koreańskich firm Blueside oraz Phantagram, nie mieli jednak szczęścia jeżeli chodzi o produkcję. Gra zmieniała bowiem wiele razy termin premiery oraz docelowe platformy sprzętowe (początkowo poza pecetami mowa była o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3). Jej pierwsza zamknięta beta wystartowała jeszcze w 2011 roku w Korei Południowej. Dopiero po sześciu latach od jej rozpoczęcia tytuł trafił do szerszej grupy fanów z Chin, Tajwanu i Rosji. Przez ten czas twórcy wprowadzili do niego nowe opcje, misje, jednostki, klasy postaci oraz rozszerzali świat i fabułę. Kingdom Under Fire II na Zachodzie będzie funkcjonował najprawdopodobniej w modelu free-to-play. Na razie nie znamy jednak przybliżonej daty jego premiery.

Od kilku lat słyszymy o tym, że gra trafi również do zachodnich graczy. Ostatni raz zapowiedź taka miała miejsce w 2017 roku przy okazji startu otwartej bety w Azji i Rosji. - Po latach oczekiwania Kingdom Under Fire II zadebiutuje na Zachodzie - wiadomość - 2019-07-09
Od kilku lat słyszymy o tym, że gra trafi również do zachodnich graczy. Ostatni raz zapowiedź taka miała miejsce w 2017 roku przy okazji startu otwartej bety w Azji i Rosji.

W Kingdom Under Fire II wcielamy się w typowego herosa fantasy, reprezentującego jedną z kilku dostępnych standardowych klas postaci. Akcję tytułu obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Podczas rozgrywki kontrolujemy bezpośrednio herosa na polu walki korzystając z jego licznych ataków i umiejętności specjalnych. Od rzeszy innych MMO grę odróżnia fakt, że naszemu awatarowi towarzyszą także sporej wielkości oddziały jednostek bojowych, którym wydajemy rozkazy w czasie rzeczywistym, korzystając z opcji znanych wszystkim fanom strategii. Od gracza zależy skład oddziału, a także jego ekwipunek. W czasie kampanii podróżujemy po ogromnej mapie świata w latającym okręcie, wybierając kolejne plansze i mapy, zawierające misje fabularne oraz poboczne zadania. W bitwach bierzemy udział w pojedynkę lub z innymi graczami. Tytuł oferuje również rozbudowany tryb PvP.

  1. Gameforge – strona oficjalna
  2. Kingdom Under Fire II – strona oficjalna