Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2021, 09:31

autor: Aquma

Resident Evil: Outrage to Revelations 3. Przeciek zdradza możliwy termin premiery

Dusk Golem – leaker, który ujawnił m.in. szereg informacji dotyczących Resident Evil Village – zdradził, że znane nam od zeszłego roku Resident Evil: Outrage początkowo powstawało jako trzecia odsłona cyklu Revelations. Produkcja najprawdopodobniej ukaże się w przyszłym roku i początkowo będzie dostępna tylko na jednej platformie.

W SKRÓCIE:

  1. ujawnione w przecieku z zeszłego roku Resident Evil: Outrage na pewnym etapie produkcji było trzecią odsłoną podserii RE Revelations;
  2. gra ma się ukazać do maja przyszłego roku i początkowo trafi tylko na hybrydową konsolę Nintendo Switch.

Znany leaker Dusk Golem, który w przeszłości zdradził wiele detali powiązanych z cyklem Resident Evil, zasugerował, że firma Capcom pracuje nad trzecią częścią podserii Resident Evil Revelations. Gra najprawdopodobniej zostanie wydana pod tytułem Resident Evil: Outrage (Dusk Golem podkreśla, że na pewnym etapie produkcja była nazywana Rev 3), początkowo wyłącznie na konsoli Nintendo Switch. Dzieło ma korzystać z silnika RE Engine i ukazać się w przeciągu roku od premiery Resident Evil Village.

Ja nie jestem źródłem, ale dla przypomnienia, Revelations 3 ukaże się w ciągu roku od daty premiery Village, albo pod koniec 2020 albo na początku 2021 (najprawdopodobniej jest to błąd i chodzi o 2021 i 2022 rok - przyp. red.). Prawdopodobnie nie będzie się nazywać Rev 3. Tytuł, jaki znamy, to Resident Evil Outrage, ale w pewnym momencie to było Rev 3. Ukaże się w ramach obchodów 25-lecia – wraz z Village – i prawie na pewno będzie czasowym exclusivem Switcha. Ale to zostanie ogłoszone jeszcze w tym roku, na razie Village zasługuje na uwagę, a wychodzi już za kilka miesięcy!

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy słyszymy o Resident Evil: Outrage gra znalazła się na ujawnionej w listopadzie zeszłego roku liście planowanych produkcji japońskiego producenta. Dusk Golem najwyraźniej potwierdza wcześniejsze informacje, w związku z czym istnienie takiego tytułu wydaje się być dość prawdopodobne.

Resident Evil Revelations to podcykl spin-offów, które opowiadają poboczne – ale jak najbardziej kanoniczne – historie z uniwersum RE. Produkcje te miały stanowić powrót do nieco bardziej klasycznej, survival-horrorowej formuły – zostały wydane w czasach, gdy seria skupiła się mocniej na akcji (Resident Evil 5 oraz Resident Evil 6). Druga odsłona RE Revelations ukazała się w lutym 2015 roku (trafiła na pecety oraz konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4, ale w późniejszym czasie pojawiła się również wersje na PlayStation Vita oraz Nintendo Switch).

  1. Resident Evil: Revelations 2 – poradnik
  2. Resident Evil – strona oficjalna