Resident Evil: Village otrzyma kolejny patch poprawiający wydajność na PC

Resident Evil: Village doczeka się jeszcze jednej aktualizacji poprawiającej wydajność na PC. Tym razem Capcom wziął na warsztat m.in. problemy z uruchomieniem gry na niektórych procesorach.

Jakub Błażewicz

Resident Evil: Village otrzyma kolejny patch poprawiający wydajność na PC.
Resident Evil: Village otrzyma kolejny patch poprawiający wydajność na PC.

Capcom raz jeszcze próbuje poprawić wydajność w pecetowym wydaniu Resident Evil Village. Wkrótce gra doczeka się kolejnego patcha, który – jak podano na Twitterze – ma usunąć błąd uniemożliwiający uruchomienie nowego RE na komputerach osobistych z niektórymi procesorami. Łatka będzie dostępna we wtorek 24 sierpnia.

Prócz tego Capcom obiecuje drobne poprawki „pewnych procesów graficznych”, ale na razie nie podano szczegółów. Być może tym razem przełoży się to na usunięcie problemów z wydajnością, które dręczą pecetowe wydanie od premiery. Dla przypomnienia: gracze zauważyli, że w Resident Evil: Village na PC zdarzają się okazjonalne spadki płynności animacji nijak mające się do tego, co się dzieje na ekranie. Co zabawne, problemy te nie są obecne w… nielegalnej wersji „ósemki” usuwającej zabezpieczenia DRM, co ponownie rozbudziło dyskusje na temat możliwego wpływu DRM na działanie gier (zresztą niejako potwierdzonego przez Capcom). Od tego czasu RE: Village doczekało się kolejnych aktualizacji pecetowego wydania, aczkolwiek jak dotąd nie udało się całkowicie usunąć tej „usterki”.

  1. Oficjalna strona gry Resident Evil: Village
  2. Recenzja Resident Evil Village - nie tylko randka z Lady Dimitrescu
  3. Resident Evil Village - poradnik do gry
Resident Evil Village

Resident Evil Village

PC PlayStation Xbox Mobile Nintendo
po premierze

Data wydania: 7 maja 2021

Informacje o Grze
8.4

GRYOnline

7.4

Gracze

9.6

Steam

8.4

OpenCritic

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

38

Jakub Błażewicz

Autor: Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

GTA 5 przyciągnęło miliony graczy na Epic Games Store

Następny
GTA 5 przyciągnęło miliony graczy na Epic Games Store

Modyfikacja Fallout 4: London otworzyła głównej scenarzystce drzwi w Bethesdzie

Poprzedni
Modyfikacja Fallout 4: London otworzyła głównej scenarzystce drzwi w Bethesdzie

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl