Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2021, 13:50

autor: Entelarmer

GTA 5 przyciągnęło miliony graczy na Epic Games Store

Darmowe Grand Theft Auto V na Epic Games Store było strzałem w dziesiątkę. Zeszłoroczna promocja na piątą odsłonę gangsterskiej serii Rockstar Games zyskała platformie więcej użytkowników niż jakakolwiek inna bezpłatna produkcja.

Batalia sądowa Apple z Epic Games trwa w najlepsze, przy okazji przynosząc nam ciekawe informacje z branży gier. Kolejny dokument uwzględniony w materiale dowodowym pokazuje, jak wielką pomocą dla Epic Games Store było… Grand Theft Auto V. Kiedy produkcja Rockstar Games była dostępna za darmo w maju 2020 roku, platforma firmy Tima Sweeneya zyskała ponad 7 milionów nowych użytkowników (via The Verge). Drugie w kolejności Civilization VI przyciągnęło na EGS „tylko” 2,5 miliona użytkowników, a żadna inna produkcja nie zbliżyła się nawet do tej liczby.

GTA 5 przyciągnęło miliony graczy na Epic Games Store - ilustracja #1
GTA V zostawiło w tyle wszystkie inne prezenty od Epic Games Store.

Również inne wykresy ilustrujące rozwój Epic Games Store nie pozostawiają wątpliwości co do znaczenia darmowego GTA 5 dla platformy. Niemniej nawet z taką pomocą sklep pozostaje daleko w tyle za swoim konkurentem. W środę Epic Games pochwaliło się 58 milionami zarejestrowanych kont. Tymczasem jeszcze w styczniu Steam miał już ponad 120 milionową społeczność. Co więcej, należy zauważyć, że już w grudniu 2020 roku EGS dobił do 56 mln użytkowników. Innymi słowy, przez ostatnie 8 miesięcy platforma przyciągnęła zaledwie 2 miliony nowych osób. Dla porównania: w 2020 roku tyle wynosiła średnia liczba świeżych kont EGS rejestrowanych każdego miesiąca.

W powyższym kontekście trudno się dziwić, że prezes Epic Games nie spodziewa się zysków z cyfrowego sklepu firmy wcześniej niż za parę lat. Na razie jednak Tim Sweeney raczej musi się skupić na rozstrzygnięciu sporu z Apple.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store