Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2021, 19:17

autor: Karol Laska

Epic Games Store idzie na rekord. Statystyki za 2020 rok nieźle rokują na przyszłość

Wiemy, ile wydaliśmy na gry w Epic Games Store w 2020 roku, a także jak wiele kont zostało już założonych na platformie. Wszystko dzięki najnowszemu raportowi.

W SKRÓCIE:
  1. Epic Games Store liczy już ponad 160 milionów użytkowników;
  2. w 2020 roku gracze zrobili w EGS zakupy na łączną kwotę 700 milionów dolarów;
  3. do najpopularniejszych gier na platformie należą m.in. Fortnite, Grand Theft Auto 5 czy Assassin’s Creed: Valhalla.

Firma Epic Games sporządziła dość obszerne podsumowanie za 2020 rok, w którym chwali się między innymi statystykami dotyczącymi liczby zarejestrowanych użytkowników czy ilością pieniędzy wydanych na produkty w jej wirtualnym sklepie z grami wideo.

Amerykański koncern najbardziej chwali się tym, jak mocno urosła społeczność EGS. Mówimy o 160 milionach konsumentów, którzy zdecydowali się założyć swoje konta na wspomnianej platformie. Z kolei średnia liczba aktywnych użytkowników na dzień wynosi 31,3 miliona, czyli jest to wzrost o 192 punkty procentowe względem roku 2019.

Epic zgarnął też w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy całkiem sporo pieniędzy jak na fakt, że bardzo często rozdawał gry za darmo, a także oferował nieskończone kupony zniżkowe na wybrane tytuły. W 2020 w Epic Games Store wydano łącznie 700 milionów dolarów, z czego 265 milionów poszło na produkcje third-party (gry innych wydawców niż EG). Nie wszyscy jednak rzucali kasą na lewo i prawo, niektórzy woleli odbierać darmowe tytuły – stało się tak ponad 750 milionów razy.

Z innych danych, które mogą jakkolwiek interesować przeciętnego internautę, warto również wspomnieć o najpopularniejszych grach 2020 roku dostępnych w EGS. Wśród nich znajdziemy oczywiście Fortnite’a, ale wtórują mu 2 inne pozycje free-to-play, czyli Rocket League oraz Rogue Company. Bank rozbiło także GTA V, ale to nie powinno dziwić, skoro przez tydzień można je było zgarnąć całkowicie za darmo. Z tytułów AAA wypada zaś wyróżnić Borderlands 3, Assassin’s Creed: Valhallę, a także Godfall. Mniej oczywiste produkcje, które załapały się do listy top 10, to Satisfactory, SnowRunner i Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2.

Z całym podsumowaniem możecie zapoznać się poniżej.

Raport Epic Games za 2020 rok. Źródło: Epic Games