Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2021, 10:56

Tim Sweeney zadowolony z Epic Games Store. Straty to inwestycja

Prezes Epic Games – Tim Sweeney - skomentował na Twitterze kwestię tracenia pieniędzy przez platformę Epic Games Store. Jego zdaniem jest to inwestycja, dzięki której sklep rozwija się i dociera do graczy.

W SKRÓCIE:

  1. zdaniem szefa Epic Games straty ponoszone przez Epic Games Store są inwestycją – pozwalają platformie dotrzeć do graczy i rozwinąć się;
  2. w przyszłości sklep ma stać się prężnie działającym biznesem.

Dzięki sporowi pomiędzy Apple i Epic Games, a konkretniej dokumentom przedstawianym w tej sprawie przed sądem, dowiedzieliśmy się, że platforma Epic Games Store ponosi straty liczone w setkach milionów dolarów. Przyczyną nie jest niższa od innych sklepów, 12-procentowa marża, która wydaje się być wystarczająca do pokrycia bieżących kosztów działalności. Problem leży gdzie indziej – są nim gigantyczne wydatki na darmowe tytuły i exclusive’y. Jednak szef Epic Games widzi tę sytuację inaczej – jego zdaniem strategia EGS okazała się olbrzymim sukcesem, ponieważ pomogła dotrzeć firmie do graczy i rozwinąć platformę.

Tim Sweeney podkreśla, że choć Apple nazywa omawianą sytuację „traceniem pieniędzy”, to w rzeczywistości jest to inwestycja w platformę, która w przyszłości zacznie przynosić zyski (warto przypomnieć, że według wspomnianych dokumentów procesowych, Epic Games przewiduje, że sklep zacznie zarabiać w 2023 roku).

Przypominamy, że platforma Epic Games Store wystartowała w grudniu 2018 roku. Sklep wielokrotnie wzbudzał kontrowersje w związku z wykupywaniem tytułów na wyłączność, ale też wciąż robi graczom prezenty, udostępniając co tydzień co najmniej jeden darmowy tytuł (choć bywa, że jest ich więcej).

  1. Epic Games Store – strona oficjalna