Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2021, 18:35

autor: hexx0

Resident Evil Village: Capcom chwali się wyborną sprzedażą gry

Firma Capcom poinformowała, że sprzedaż gry Resident Evil Village w niecały miesiąc od światowej premiery przekroczyła liczbę 4 milionów egzemplarzy na wszystkich platformach.

Na stronie firmy Capcom pojawiła się dziś informacja, że Resident Evil Village sprzedał się w sumie w ponad 4 milionach egzemplarzy. Dokładnej liczby nie znamy, wiemy za to, że obejmuje ona wydania na wszystkie dostępne platformy, w tym edycje cyfrowe tytułu oraz zamówienia przedpremierowe. Całkiem nieźle jak na produkcję, która miała premierę 7 maja – niecałe 3 tygodnie temu. Dla porównania: Resident Evil VII, debiutujący 24 stycznia 2017 roku, w ciągu przeszło 4 lat, to jest do 31 marca 2021 roku, rozszedł się w liczbie 9 milionów sztuk.

Japończycy nie napisali tego wprost, ale już sam fakt, że raz po raz chwalą się danymi sprzedażowymi – 4 dni po premierze informowaliśmy Was o 3 milionach egzemplarzy w rękach graczy – oznacza, iż są zadowoleni z wyników osiągniętych przez najnowszą odsłonę serii. Village nie tylko zachwycił recenzentów, ale także zdominował Steama, na którym ustanowił nowy dla cyklu rekord liczby jednocześnie grających osób. Naszą recenzję ósmego Residenta znajdziecie w linku poniżej.

Czynników, które przesądziły o sukcesie Village, można wskazać wiele. Wciągająca, dobrze poprowadzona historia. Interesujący, zapadający w pamięć antagoniści, wśród których dominująca w kampanii marketingowej Lady Dimitrescu wcale nie wyróżniała się aż tak bardzo, jak można by się spodziewać. Zróżnicowanie gry pod względem wizualnym i gameplayowym. Wreszcie oprawa audiowizualna i niezły stan techniczny tytułu w dniu premiery. To wszystko rzeczy, którymi nie każda współczesna wysokobudżetowa produkcja może się poszczycić. Dość powiedzieć, że na drodze do świetnej sprzedaży Resident Evil Village nie stanęły ani brak rodzimej lokalizacji w niektórych krajach (w tym w Polsce), ani posądzenia o plagiat, ani wywołujący mdłości u niektórych graczy tryb VR.

A choć dotychczasowe ponad 4 miliony sprzedanych egzemplarzy to nie 10, w które Capcom celował przed premierą, wydaje się, że nowy tytuł japońskiej firmy ma realną szansę na osiągnięcie tego wyniku. Przypomnijmy, że ósma odsłona serii Resident Evil ukazała się na PC, PS4, PS5, XONE, XSX|S i Google Stadię.