Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2021, 15:39

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Resident Evil Village to nie tylko Lady Dimitrescu. Poznajcie pozostałych lordów

Lady Dimitrescu to tylko jeden z czworga lordów stojących na drodze głównemu bohaterowi gry Resident Evil Village. Najwyższa pora poznać pozostałą trójkę.

O Lady Dimitrescu zrobiło się tak głośno przed premierą Resident Evil Village, że w głowach wielu graczy zapewne powstało mylne przekonanie, że jest ona główną przeciwniczką Ethana Wintersa. Jak się okazuje, gigantyczna wampirzyca jest zaledwie jednym z czworga lordów służących Matce Mirandzie – przywódczyni kultu, której hołd oddają wszyscy mieszkańcy tytułowej wioski. Serwis IGN przygotował krótkie profile przedstawiające całą czwórkę. Na początek:

Lady Dimitrescu

Pierwszy z lordów podległy Matce Mirandzie to licząca (wraz z kapeluszem i butami na wysokich obcasach) 2,9 metra wampirzyca Lady Dimitrescu zamieszkująca w zamku wraz z trzema córkami. O tym, co inspirowało twórców Resident Evil Village przy tworzeniu tej postaci, pisaliśmy już wcześniej. Skupmy się zatem na pozostałych lordach.

Karl Heisenberg

Karl Heisenberg przewijał się już wielokrotnie w zwiastunach gry. To ubrany w skórzaną kurtkę, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne inżynier, z żelaznym młotem w jednej ręce i cygarem w drugiej. Jak podaje dyrektor artystyczny Tomonori Takano, jego charakterystyczny wygląd został zainspirowany modą z lat 60.

Karl zamieszkuje fabrykę – prawdopodobnie najnowocześniejszy element wioski, który stanowi również jedyny niepokryty śniegiem obszar na jej mapie.

Salvatore Moreau

Salvatore Moreau mieszka nad zbiornikiem wodnym w pobliżu zapomnianej wioski rybackiej. Chociaż jest lordem, z wyglądu przypomina raczej typowego stwora z serii Resident Evil. Tomonori Takano przyznaje, że projektujący go artyści obrali sobie za cel stworzenie najbardziej odrażającej istoty na Ziemi. Trudno jednak w pełni docenić ich kunszt, zważywszy na fakt, że Moreau przez większość czasu zakrywa swoje paskudne oblicze długimi szatami.

Donna Beneviento

Donna Beneviento to ubrana w czarny żałobny strój tajemnicza postać z zasłoniętą twarzą, która kieruje marionetką o imieniu Angie. Morimasa Sato, reżyser Resident Evil Village, przyznaje, że zdziwiła go reakcja amerykańskiej części zespołu na wygląd tego lorda.

W Stanach Zjednoczonych reakcje ludzi na kukłę były dość intensywne. Oczywiście, ucieszyło mnie to, ale jednocześnie, jako Japończyka, zaskoczyło, że uznali marionetkę za tak przerażającą.

Donna i Angie mieszkają w Domu Beneviento, na obrzeżach wioski, gdzie nikt ich nigdy nie odwiedza.

Przypominamy, że Resident Evil Village ukaże się 7 maja 2021 roku na PC, PlayStation 4 i 5, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz na Google Stadii.

  1. Oficjalna strona gry Resident Evil Village
  2. Widzieliśmy Resident Evil: Village - 4 + 7 = 8 i to świetna wiadomość dla fanów