Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 kwietnia 2021, 13:49

autor: Karol Laska

Kapitan Ameryka 4 to następny projekt twórców The Falcon and the Winter Soldier

Poznaliśmy kolejny film przymierzany do Marvel Cinematic Universe. Będzie nim Kapitan Ameryka 4, za którego wezmą się ludzie odpowiedzialni za serial Disneya pod tytułem The Falcon and the Winter Soldier.

Choć znamy plany Marvel Studios na dalsze lata, jeżeli chodzi o rozwój MCU, to do sieci trafiła informacja o kolejnym filmie przynależącym do tegoż kinowego uniwersum superbohaterskiego, który wszedł do fazy preprodukcji. Dziełem tym jest Kapitan Ameryka 4, czyli sequel poprzednich tytułów z serii, jak i kontynuacja popularnego serialu The Falcon and the Winter Soldier (via The Hollywood Reporter).

O wspomnianym filmie nie wiemy jak na razie za wiele. Potencjalna data premiery nie została podana, lista twórców również jest na ten moment bardzo skromna i zapewne następne miesiące, jeśli nie lata, przyniosą nam więcej szczegółów. Fabuła skupi się najprawdopodobniej na aktualnym posiadaczu tarczy Kapitana Ameryki, czyli Samie Wilsonie. Zakładamy więc, że gwiazdą dzieła będzie znany z roli Sokoła Anthony Mackie. Scenariusz napiszą Malcolm Spellman, showrunner The Falcon and the Winter Soldier, oraz Dalan Musson, współtwórca wspomnianego serialu.

Nie dziwi raczej zaangażowanie tegoż tandemu twórczego, gdyż najnowsza produkcja MCU (której ostatni odcinek zadebiutował wczoraj) cieszy się niezwykłą popularnością oraz uznaniem na całym świecie. Władze platformy Disney+ przyznały nawet, że pierwszy epizod serialu przebił popularnością takie hity jak Mandalorianin czy WandaVision. Ludzie po prostu chcą kontynuacji historii przedstawionej w The Falcon and the Winter Soldier i dlatego właśnie powstaje Kapitan Ameryka 4.

Oczywiście fani zastanawiają się już nad tym, czy istnieje szansa na to, że na ekranie ponownie zobaczymy Chrisa Evansa w roli Steve’a Rogersa, ale nic na ten moment nie zostało powiedziane. Niczego więc nie można wykluczyć, choć mamy wrażenie, że akurat ten rozdział MCU został zamknięty – i dla studia, i dla samego aktora.

  1. Wszystko, co wiemy o przyszłości Marvel Cinematic Universe
  2. Co po Avengersach? Nadchodzące filmy Marvela
  3. Strona internetowa Marvela