Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 czerwca 2021, 15:21

autor: Karol Laska

Falcon to aktualnie najważniejsza postać w MCU - twierdzi szef Marvel Studios

Anthony Mackie, jeden z gwiazdorów MCU, opowiedział nieco o tym, jak czuje się z przejęciem pałeczki po Kapitanie Ameryce. Szef Marvel Studios nazwał odgrywaną przez aktora postać numerem jeden wśród żyjących superbohaterów.

The Falcon and the Winter Soldier to serial niezwykle ważny dla odtwórcy tytułowej roli Sokoła, Anthony’ego Mackiego. Aktor ten przejął bowiem obowiązki Kapitana Ameryki, stając się tym samym jedną z najważniejszych postaci aktualnej fazy Marvel Cinematic Universe. Na portalu Variety można znaleźć przekrojowy tekst o ciężkiej drodze tegoż artysty na sam szczyt. Mackie wypowiedział się na temat odczuć związanych z pełnieniem tak ważnej funkcji w owej serii:

Byłem naprawdę zaskoczony i poruszony perspektywą przejęcia tarczy Kapitana Ameryki, a co za tym idzie stania się nim. Siedzę w tym biznesie od dawna, zaczynałem od podstaw, a mój rozwój był naturalny i harmonijny. Nie pojechałem do Los Angeles, by powiedzieć: „Uczyńcie mnie sławnym”. Uczęszczałem do szkoły teatralnej, grałem na Off Broadway, brałem udział w filmach niezależnych i piąłem się cały czas do góry. Minęło sporo czasu, zanim udało mi się przebić przez to g*wno, ale niezwykle się cieszę, że udało mi się zaistnieć.

Głos w tej sprawie zabrał również szef Marvel Studios, Kevin Feige. Przyznał on, że na ten moment Sokół jest numerem jeden, jeżeli chodzi o listę superbohaterów MCU. Tym samym Anthony Mackie zastępuje w tej roli takie gwiazdy jak Roberta Downeya Jr. (Iron Man) czy Chrisa Evansa (Kapitan Ameryka). Feige powiedział również:

Nagle to, co było klasycznym przekazaniem pałeczki z jednej do drugiej ręki pod koniec Avengers: Końca gry, otworzyło potencjał na opowiedzenie pełnowartościowej historii. Co tak naprawdę oznacza wejście w czyjeś buty – zwłaszcza, jeśli mowa o nie byle kim, tylko czarnoskórym człowieku żyjącym we współczesności.

A pamiętacie, kiedy po raz pierwszy mogliśmy oglądać Anthony’ego Mackiego w MCU? Pojawił się na drugim planie w uznanym filmie braci Russo o nazwie Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz. Wtedy to partnerował Steve’owi Rogersowi w misji polegającej na stawieniu czoła tytułowemu złoczyńcy, który z czasem stał się sprzymierzeńcem Avengers i głównym partnerem Falcona. Na tym przykładzie widać więc, jak dokładnie rozplanowana zostaje oś fabularna MCU i to jeszcze z kilkuletnim wyprzedzeniem. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, w którą stronę pójdzie to kinowe uniwersum.

  1. Wszystko, co wiemy o przyszłości Marvel Cinematic Universe
  2. Co po Avengersach? Nadchodzące filmy Marvela
  3. Strona internetowa Marvela