Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 kwietnia 2021, 13:10

Sam Wilson przejmuje Twittera Kapitana Ameryki po finale Falcon & Winter Soldier

Nie tylko miano i tarcza Kapitana Ameryki przekazana została nowej postaci. Bohater zadomowił się także na Twitterze, który wcześniej należał do Steve’a Rogersa.

UWAGA SPOILERY! Poniższy tekst może zawierać spoilery dotyczące serialu The Falcon and the Winter Soldier.

Wygląda na to, że era Steve’a Rogersa to już zamknięty etap historii MCU. Sam Wilson, który wcześniej znany był jako Falcon, przejął miano Kapitana Ameryki oraz jego tarczę. Jak widać, zadomowił się on także na twitterowym koncie, które dotychczas należało do postaci granej przez Chrisa Evansa.

Profil o nazwie Captain America otrzymał nowe zdjęcie tła przedstawiające Sama Wilsona w kostiumie, który po raz pierwszy zobaczyliśmy w finale serialu The Falcon and the Winter Soldier. Opis zmienił się z kolei na znane fanom MCU „on your left”. Także oficjalne konto Marvel Studios opublikowało plakat z postacią Wilsona oraz podpisem „I'm #CaptainAmerica”. W MCU wyraźnie dokonała się więc zmiana warty.

Sam Wilson został wyznaczony jako nowy Kapitan Ameryka przez samego Steve’a Rogersa jeszcze w Avengers: Koniec gry. Jak mogliśmy zobaczyć w serialu The Falcon and the Winter Soldier, bohater nie czuł się odpowiednią osobą do tej roli i oddał tarczę rządowi Stanów Zjednoczonych.

Wydarzenia związane z ugrupowaniem Flag Smasherów oraz błędami popełnionymi przez Johna Walkera przekonały go jednak o konieczności zmierzenia się z odpowiedzialnością, jaką zrzucił na niego Rogers. W finale serialu mogliśmy zobaczyć, jak Falcon w końcu w pełni przyjmuje miano Kapitana Ameryki. Zamierza on być jednak innym bohaterem niż niemożliwy do zastąpienia Steve.