Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2021, 13:38

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Gigantyczna wampirzyca z Resident Evil Village rozpaliła wyobraźnię graczy

Antagonistka Resident Evil: Village – wampirzyca Lady Dimitrescu – spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem ze strony fanów serii. W sieci zaroiło się od memów i analiz poświęconych tej bohaterce.

W SKRÓCIE:

  1. fani Resident Evil są zachwyceni jedną z postaci z RE: Village – Lady Dimitrescu;
  2. w sieci pojawiło się sporo memów, a także analiz dotyczących wzrostu i pochodzenia tajemniczej bohaterki.

Kilka dni temu firma Capcom zaprezentowała nowy gameplay z dobrze zapowiadającego się survival horroru Resident Evil: Village. Udostępniono także demo, w które można zagrać na konsoli PlayStation 5. Dzięki temu poznaliśmy szereg nowych informacji na temat omawianej produkcji. Jeden z ujawnionych detali mocno zaciekawił fanów i rozpala ich wyobraźnię – mowa o tajemniczej wampirzycy zwanej Lady Dimitrescu.

Tajemnicza wysoka wampirzyca w Resident Evil: Village

W tej postaci jest kilka rzeczy, które zwracają uwagę. Pierwszą z nich, widoczną gołym okiem, jest niewątpliwie wzrost. Redaktorka Kotaku Ash Parrish przeanalizowała kilka scen ze wspomnianego dema i odniosła je do przedmiotów oraz miejsc znanych z prawdziwego świata. Jej zdaniem wampiryczna kobieta może mierzyć około 244 cm, choć należy zaznaczyć, że są to w dużej mierze domysły (przykładowo trudno powiedzieć, czy drzwi w posiadłości naprawdę mają wymiary porównywalne z tymi, które można znaleźć w Metropolitan Museum of Art).

Drugą zastanawiającą rzeczą jest natura bohaterki. W cyklu Resident Evil nigdy nie było przecież wampirów. Lady Dimitrescu najprawdopodobniej jest zarażona którąś z odmian wirusa będącego swoistą osią, wokół której obraca się fabuła cyklu, ale na konkrety zapewne będziemy musieli zaczekać do premiery gry.

Lady Dimitrescu – Internet reaguje

Omawiana postać zrobiła w sieci sporo zamieszania i podbiła serca fanów. Domysłom i analizom graczy towarzyszy istna lawina memów i grafik poświęconych Lady Dimitrescu. Niektóre z nich nawiązują do mrocznych korzeni serii Resident Evil, podkreślając nadnaturalność bohaterki oraz otaczającą ją atmosferę grozy.

Inne kreacje internautów są po prostu żartami, najczęściej powiązanymi z nietypowym wzrostem i aparycją wampirzycy.

Przypominamy, że Resident Evil: Village zadebiutuje 7 maja 2021 roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X / S.

  1. Irdeto – strona oficjalna