Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2021, 12:48

autor: Adrian Werner

Resident Evil Village na nowym gameplayu. Multiplayer Re:Verse już oficjalnie

Firma Capcom zaprezentowała rozgrywkę z Resident Evil Village. Ujawniono również Re:Verse, czyl moduł multiplayer gry.

Podczas streama Resident Evil Showcase firma Capcom nie tylko ogłosiła datę premiery Resident Evil Village, ale również pokazała obszerny gameplay i ujawniła sporo nowych informacji na temat mechanizmów rozgrywki. Potwierdziły się także wcześniejsze plotki o trybie multiplayer.

  1. Resident Evil Village - jest demo, premiera w maju. Edycja kolekcjonerska zaprezentowana
  2. Strona internetowa gry Resident Evil Village
  3. Strona internetowa firmy Capcom

Resident Evil Village – prezentacja rozgrywki singleplayer

Podczas streama zaprezentowano obszerne fragmenty gameplaya z kampanii Resident Evil Village. Nikogo chyba nie zaskoczy, że całość mocno przypomina Resident Evil VII: Biohazard. Producent Pete Fabiano podkreślił jednak, że do sprawdzonej formuły wprowadzono sporo zmian i nowości, które mają zapewnić świeżość rozgrywki.

Gra zaoferuje perspektywę FPP i broń palną, ale rozgrywka będzie wolniejsza niż w typowych FPS-ach. W porównaniu z RE7 większy nacisk położony zostanie na akcje defensywne, jak np. blokowanie ciosów i wyprowadzenie kontrataków. Każdy typ wroga ma mieć unikalny styl walki, wymagający innego podejścia.

Powróci znany z Resident Evil 4 system zarządzania przedmiotami, w którym będziemy dysponowali walizką z ograniczoną pojemnością, co wymusi na nas odpowiednie układanie obiektów w celu zmaksymalizowania dostępnej przestrzeni w stylu opisywanym przez fanów jako „ekwipunkowy Tetris”. Te rozwiązania wzbogacone zostaną mechaniką craftingu.

Innym powracającym elementem z RE4 będzie handlarz (tutaj imieniem Duke), który pojawiać się będzie w różnych momentach kampanii z ofertą sprzedania nam uzbrojenia i ulepszeń. Ponadto rozszerzona zostanie mechanika destrukcji otoczenia, pozwalając niszczyć nie tylko skrzynie, ale również wiele innych obiektów.

Moduł multiplayer Re:Verse

Potwierdziły się doniesienia o trybie multiplayer. Tak jak w przypadku Resident Evil: Resistance dołączanego do zeszłorocznego Resident Evil 3, projekt jest odrębnym modułem wieloosobowym, zatytułowanym Resident Evil Re:Verse, którego nie będziemy mogli jednak kupić jako samodzielnej pozycji.

Projekt zaoferuje sieciowe potyczki typu deathmatch rozgrywane z perspektywy trzecioosobowej, w których na mapach będzie bawiło się maksymalnie sześciu graczy jednocześnie. Galeria postaci obejmie największe sławy marki, a każda z nich posiadać ma unikalne umiejętności.

Po mapach będą wałęsały się tradycyjne zombiaki sterowane przez sztuczną inteligencję. Zabici gracze sami przeobrażą się w żywe trupy, ale zachowają nad nimi kontrolę. Będą mogli zbierać specjalne kapsułki, które pozwolą przeobrażać umarlaka w potężniejsze formy.

Rozczarowujący jest fakt, że w przeciwieństwie do RE Village, Re:Verse nie będzie posiadało natywnej wersji next-genowej. Posiadacze PS5 i Xboksa Series X/S będą bawili się w wydania na odpowiednio PS4 i Xboksa One za pomocą wstecznej kompatybilności.

Pod koniec stycznia odbędą się zamknięte beta-testy. Zainteresowane osoby powinny dokonać rejestracji na oficjalnej stronie gry. W zabawie wezmą udział tylko gracze konsolowi.