Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2021, 10:15

autor: Adrian Werner

Resident Evil Village - jest demo, premiera w maju. Edycja kolekcjonerska zaprezentowana

Zostaliśmy zalani nowymi informacjami o Resident Evil Village. Poznaliśmy datę premiery gry i dowiedzieliśmy się, że trafi ona również na PlayStation 4 i Xboksa One. Na PS5 zadebiutowało pierwsze demo, zatytułowane Maiden, a firma Capcom ujawniła szczegóły specjalnych wydań projektu, w tym edycji kolekcjonerskiej.

Firma Capcom ujawniła datę premiery Resident Evil Village, czyli najnowszej odsłony popularnej serii survival horrorów. Gra ukaże się 7 maja 2021 roku.

Termin premiery produkcji nie był jedyną ciekawą informacją przekazaną przez wydawcę. Okazuje się, że poza zapowiedzianymi wcześniej wydaniami na PC, Xboksa Series X/S i PlayStation 5, gra trafi również na poprzednie generacje tych konsol, czyli PS4 oraz Xboksa One. Wszystkie wydania ukażą się tego samego dnia.

Osoby, które nabędą Resident Evil Village na PlayStation 4 i Xboksa One będą mogły za darmo otrzymać wydania na odpowiednio PS5 i XSX/S.

  1. Strona internetowa gry Resident Evil Village
  2. Strona internetowa firmy Capcom

Maiden – ekskluzywne demo na PS5, drugie demo wiosną

Warto dodać, że firma Capcom właśnie wypuściła pierwsze demo gry, zatytułowane Maiden, które dostępne jest wyłącznie na PlayStation 5. Projekt stanowi krótką samodzielną historię wprowadzającą w klimat Resident Evil Village. Nie zawiera żadnej walki i koncentruje się na unikaniu konfrontacji. Pozwala także sprawdzić technologie ray tracingu i 3D Audio.

Maiden jest exclusive’em dla PlayStation 5. Wiosną ukaże się jednak drugie demo, które będzie dostępne na wszystkich platformach sprzętowych. Stanowić ma ono bardziej reprezentatywny przedsmak tego, co zaoferuje pełna wersja gry.

  1. Demo Maiden w PlayStation Store

Edycje specjalne i preordery RE Village

Przy okazji Capcom ujawnił również, że osoby, które zamówią Resident Evil Village przed premierą w nagrodę otrzymają dwa wirtualne przedmioty – talizman z figurką maskotki Pana Szopa, zwiększający skuteczność uzbrojenia, oraz wypełniony przydatnymi zasobami zestaw survival resource pack. Ponadto cyfrowy preorder zapewni nam soundtrack z gry.

Wydawca poinformował również, jakie specjalne edycje gry będą dostępne do kupienia.

Resident Evil Village Deluxe Edition

Cyfrowe Resident Evil Village Deluxe Edition zaoferuje dodatkowo tzw. Trauma Pack, zawierający m.in. broń „Samurai Edge”, filtr ekranu, specjalną muzykę bezpiecznego pokoju i zestaw przedmiotów z przeszłości Ethana, czyli głównego bohatera gry. Dodatkowo tryb trudności Village of Shadows ma być dostępny od samego początku, podczas gdy w wersji standardowej będziemy musieli go odblokować przez rozgrywkę.

  1. Resident Evil Village Deluxe Edition na Steamie (302,99 zł)
  2. Resident Evil Village Deluxe Edition w PlayStation Store (329 zł)
  3. Resident Evil Village Deluxe Edition na XONE i Xbox Series X/S (328,99 zł)
  4. Complete Bundle w PlayStation Store (379 zł)
  5. Complete Bundle na XONE i XSX/S (378,99 zł)

Edycja kolekcjonerska Resident Evil Village

Resident Evil Village - jest demo, premiera w maju. Edycja kolekcjonerska zaprezentowana - ilustracja #1

Edycja kolekcjonerska kosztować ma 220 dolarów (na razie nie znamy europejskiej ceny), czyli ok. 820 złotych. Zawierać będzie Figurkę Chrisa Redfielda, artbook, steelbook, plakat oraz kod odblokowujący Trauma Pack. Wszystko to zapakowane zostanie w pudełko stylizowane na skrzynię podróżną.

Complete Bundle

Dodatkowo do sprzedaży trafi tzw. Complete Bundle, czyli zestaw zawierający Resident Evil Village z cyfrowymi bonusami oraz Resident Evil VII: Biohazard wraz z wszystkimi dodatkami.