Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2021, 13:49

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 - patch 1.1 wprowadził poważny błąd

Użytkownicy forum Reddit zwracają uwagę, że najnowsza aktualizacja do gry Cyberpunk 2077 „wzbogaciła” ją o kilka nowych bugów, w tym jeden dość poważny.

Aktualizacja:

Studio CD Projekt RED poinformowało, że pracuje nad rozwiązaniem problemu z niedziałającą rozmową z Takemurą w zadaniu Stary znajomy. Hotfix ukaże się tak szybko, jak to możliwe.

Oryginalna wiadomość:

W SKRÓCIE:

  1. patch 1.1 do Cyberpunka 2077 najwyraźniej wprowadził kilka nowych bugów;
  2. najpoważniejszy dotyczy rozmowy z Takemurą i nie da się go ominąć wczytując save’a (na szczęście niektórzy gracze donoszą, że jest inne rozwiązanie).

Gracze Cyberpunk 2077 narzekają, że wydany kilka dni temu, wyczekiwany patch 1.1, który miał naprawić sporo znaczących problemów z grą, wprowadził kolejne bugi. Najpoważniejszy z nich dotyczy konwersacji z Takemurą (w zadaniu Stary znajomy / Down on the Street), który wcześniej w niektórych przypadkach w ogóle nie dzwonił do V. Teraz – owszem – dzwoni, ale nie wypowiada ani słowa.

Co gorsza, wygląda na to, że w niektórych przypadkach błędu nie da się wyeliminować typową metodą – poprzez wczytanie ostatniego save’a, czy też zapisanie gry w nowym pliku, a następnie załadowanie go. Użytkownicy donoszą, że istnieje sposób na ominięcie buga, ale jest on nieco bardziej skomplikowany. Zaraz przed telefonem Takemury musimy zadzwonić do Judy i zaczekać. Po chwili powinna włączyć się także felerna konwersacja z Takemurą, która będzie się odbywała równolegle z naszą rozmową z dziewczyną. Obydwie możemy zakończyć zrywając połączenie z Judy. Następnie trzeba zająć się jakimś zadaniem pobocznym (ustawić je jako aktywne w dzienniku) i zaczekać 24 godziny. Takemura powinien wówczas zadzwonić ponownie i porozmawiać z nami tak, jak powinien za pierwszym razem.

Użytkownicy forum Reddit zwracają uwagę na sporo innych, mniejszych problemów z patchem 1.1, choć trudno stwierdzić, ile z nich faktycznie wywołała aktualizacja, a ile to pozostające glitche i bugi, których deweloperom jak na razie nie udało się wyeliminować w kolejnych łatkach. Jednym z zabawniejszych przykładów jest nowy sposób na wzywanie samochodu (od biedy można sobie wmówić, że został nam zrzucony z orbity). Nie brakuje również doniesień o crashach oraz – jak to bywa w podobnych sytuacjach – prześmiewczych memów.

Cyberpunk 2077 - patch 1.1 wprowadził poważny błąd - ilustracja #1
Patch 1.1 nie okazał się wybrańcem. Źródło: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/l3tnos/patch_11/
  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  3. Cyberpunk 2077 – poradnik
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077
  5. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna