Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2021, 11:45

autor: Adrian Werner

Resident Evil Village - twórcy o tym, co zainspirowało Lady Dimitrescu

Dyrektor artystyczny Resident Evil Village opowiedział o tym, co zainspirowało kreację Lady Dimitrescu, czyli wampirzycy, która już podbiła serca fanów serii.

LADY DIMITRESCU ZAINSPIROWAŁA:
  • Elżbieta Batory,
  • Anjelica Huston jako Morticia Addams w Rodzinie Adamsów,
  • zjawa Hasshaku-sama.

Po niedawnym pokazie Resident Evil Village internet oszalał na punkcie Lady Dimitrescu, czyli mierzącej 2,9 metra wampirzycy, która będzie jedną z głównych antagonistek w grze. Firma Capcom postanowiła opowiedzieć o tym, czym inspirowali się deweloperzy podczas tworzenia tej postaci.

W wywiadzie z serwisem IGN dyrektor artystyczny Resident Evil Village, Tomonori Takano, zdradził, że zespół chciał zaproponować graczom konfrontację z wampirami, ale twórcy nie mieli ochoty na odtwarzanie standardowych wcieleń tych istot, jakich pełno w popkulturze. Podczas tworzenia Lady Dimitrescu jedną z inspiracji była Elżbieta Batory, czyli arystokratka węgierska nazywana również Krwawą Hrabiną.

Dwie kolejne postacie, na których oparli się twórcy, są fikcyjne. To Morticia Addams z filmowej serii Rodzina Adamsów (a konkretnie wersja z lat 90., którą zagrała Anjelica Huston) oraz Hasshaku-sama, będąca współczesną miejską legendą wywodzącą się z Japonii.

Hasshaku-sama po raz pierwszy pojawiła się w anonimowym wpisie na forum 2channel. To zjawa przybierająca formę ponad dwumetrowej kobiety, noszącej duży biały kapelusz. Co dziesięć lat pojawia się ona w pewnej wiosce i wybiera sobie nowego wybranka, który w ciągu kilku dni umiera. Duch potrafi naśladować głosy rodziny ofiar, czym zwabia je w pułapkę. Sposobem na uniknięcie śmierci jest ucieczka z osady, gdyż Hasshaku-sama jest uwięziona w jej granicach.

Resident Evil Village - twórcy o tym, co zainspirowało Lady Dimitrescu - ilustracja #1
Projekt Lady Dimitrescu bazuje m.in. na zjawie znanej jako Hasshaku-sama.

Tomonori Takano zdradził, że pierwsza grafika koncepcyjna z Lady Dimitrescu, jaką narysował, ukazywała wampirzycę pochylającą się po to, aby zmieścić się w drzwiach. Artysta po ukończeniu tego rysunku wiedział, że trafił w dziesiątkę i scena ta znalazła się ostatecznie w grze oraz niedawnym zwiastunie. Mimo to popularność tej postaci i tak okazała się dużym zaskoczeniem dla twórców.

Resident Evil Village ukaże się 7 maja tego roku. Gra zadebiutuje równocześnie na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PS5 i Xbox Series X/S.

  1. Strona internetowa gry Resident Evil Village
  2. Strona internetowa firmy Capcom