Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2021, 11:52

autor: Entelarmer

Data premiery Breathedge. „Kosmiczna Subnautica” otrzyma polską wersję językową

Studio RedRuins Softworks wkrótce udostępni wersję 1.0 Breathedge. Ciepło przyjęty survival (powszechnie nazywany „kosmiczną Subnauticą”) ukaże się w polskiej wersji językowej.

Od ponad dwóch lat gracze mogą testować Breathedge i – sądząc po ocenach i opiniach na Steamie – wielu z nich doceniło tę produkcję. Być może wkrótce przyciągnie ona kolejnych graczy, których dotychczas odstraszała etykietka „Early Access”. Breathedge opuści bowiem wczesny dostęp 25 lutego, kiedy to zadebiutuje na platformach Steam, Epic Games Store, GOG.com oraz Origin. Ogłoszeniu towarzyszy nowy zwiastun gry, zapowiadający debiut wersji 1.0. Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Jeśli spojrzeć na statystyki gry (via Steam Charts), Breathedge nie wydaje się być jakimś wielkim przebojem, zwłaszcza w zestawieniu z Subnauticą. To porównanie jest o tyle sensowne, że wielu zachwyconych nabywców opisuje dzieło studia RedRuins Softworks jako mieszankę Subnautiki z Preyem (albo po prostu „Subnauticę w kosmosie”). Breathedge to jednoosobowy survival, w którym staramy się przetrwać w kosmicznej przestrzeni. W trakcie przygody rozbudowujemy stację kosmiczną, korzystając ze szczątków pozostałych po katastrofie oraz z pomocy gadającej kury (sic!).

Sporą (choć w pełni opcjonalną) atrakcją gry jest fabuła, która bawi specyficznym humorem (zresztą widocznym nawet we wpisach twórców na Steamie). Poza tym użytkownicy platformy Valve chwalą dopracowane mechaniki rozgrywki (w tym crafting i eksplorację). Rodzimych graczy ucieszy, że Breathedge ukaże się także w polskiej wersji językowej. Ponadto twórcy zakończyli prace nad konsolowymi wydaniami tytułu, aczkolwiek na dokładną datę debiutu na PS4, XONE i Switchu przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Data premiery Breathedge. „Kosmiczna Subnautica” otrzyma polską wersję językową - ilustracja #1
Breathedge trafi także na konsole.