Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2021, 16:10

autor: Qskan

Lady Dimitrescu z Resident Evil 8 staje się fenomenem. Ubisoft włącza się do dyskusji na jej temat

Lady Dimitrescu, antagonistka w Resident Evil: Village, została ciepło przyjęta przez społeczność graczy. Jej pojawienie się w zwiastunach zapoczątkowało wiele dyskusji oraz memów. Swoje trzy grosze wtrącił ostatnio Ubisoft, porównując na Twitterze wzrost Dimitrescu i Eivor z AC: Valhalla.

W SKRÓCIE:
  • Na Twitterze marki Assassin’s Creed pojawił się post porównujący wzrost Lady Dimitrescu i postaci z AC: Valhalla.
  • Post z podpisem „pora na kolejną rundę bicia, deptania i dźgania” włączył się w dyskusję o antagonistce RE: Village.

Wampirzyca Lady Dimitrescu to główna złoczyńczyni w Resident Evil: Village - najnowszej odsłonie serii survival horrorów od studia Capcom. Od pojawienia się bohaterki minęło trochę czasu, jednak w dalszym ciągu jest ona przedmiotem memów, plotek i dyskusji. Niedawno twórcy postanowili zdradzić, że Dimitrescu ma 2,9 m wzrostu (licząc kapelusz oraz obcasy).

Prawie trzymetrowe gabaryty antagonistki nie przeszły bez echa, także wśród innych deweloperów. Kilka dni temu na oficjalnym profilu Assassin’s Creed na Twitterze wstawiono post porównujący Lady Dimitrescu do Eivor oraz Basima – bohaterów AC: Valhalla - okraszony żartobliwym dopiskiem. Możemy się z niego dowiedzieć, że zarówno Eivor w wersji kobiecej (1,8 m), jak i Basim (1,82 m) sięgają wysokiej wampirzycy co najwyżej do pasa.

W podobnym, nieco prześmiewczym tonie odpowiedział zespół prowadzący konto Assassin’s Creed France na Twitterze, porównując wzrost wampirzycy do Wieży Eiffle’a:

Lady Dimitrescu z Resident Evil 8 staje się fenomenem. Ubisoft włącza się do dyskusji na jej temat - ilustracja #1

Tego typu dyskusje i swego rodzaju przekomarzanie się pomiędzy deweloperami napędzają tylko hype wokół gry, co z pewnością Capcom przyjmuje z satysfakcją. Postać Lady Dimitrescu to spora odmiana w stosunku do złoczyńców pokroju Mr. X z Resident Evil 2. Intrygująca i niebezpieczna kobieta zdecydowanie przyciąga większą uwagę niż niema góra mięśni.

Wszystkim fanom niebezpiecznej wampirzycy (i nie tylko) przypominamy, że Resident Evil: Village ukaże się 7 maja 2021 w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S.