Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2021, 16:25

autor: Hubert "hexx0" Śledziewski

Dwumetrowa cosplayerka zachwyca jako Lady Dimitrescu z Resident Evil Village

Mierząca ponad dwa metry rosyjska modelka Ekaterina Lisina zaprezentowała imponujący cosplay Lady Dimitrescu, wampirzycy z nadchodzącego Resident Evil Village.

Premiera Resident Evil Village dopiero za miesiąc, a choć tytuł został zapowiedziany w czerwcu ubiegłego roku, wyobraźnię fanów rozpalił do czerwoności dopiero styczniowy trailer, w którym ujrzeliśmy gigantyczną wampirzycę. Lady Dimitrescu ma być główną antagonistką ósmej odsłony serii i mierzyć około 244 centymetrów. Nieprzeciętne parametry i – w domyśle – krwiożercza natury tajemniczej wampirzycy nie przeszkodziły jednak licznym cosplayerkom w przygotowaniu jej mniej lub bardziej wiernych stylizacji. Na ich tle szczególnie wyróżniła się Ekaterina Lisina – najwyższa modelka świata.

Pochodząca z Rosji Yekaterina Viktorovna Lisina (to jej pełne imię i nazwisko niezapisane cyrylicą) mierzy dwa metry i pięć centymetrów – w sieci można znaleźć także informację, że kobieta ma o jeden milimetr więcej, ale trzymajmy się wartości, którą ona sama podała na Instagramie. Jeśli więc do jej wzrostu dołożyć odpowiednią charakteryzację i przebranie, Lady Dimitrescu stanie się postacią z krwi i kości. A w zasadzie stała się, bo Ekaterina wykonała już swój cosplay. Efekty jej pracy możecie ocenić poniżej.

Ekaterina Lisina jako Lady Dimitrescu. Źródło: Instagram.

Okazuje się, że projekt był w przygotowaniu już od jakiegoś czasu. Nic dziwnego – rosyjska modelka wydaje się idealną osobą do ukazania majestatu zaprezentowanej przez firmę Capcom wampirzycy. Ekaterina sprawia wrażenie autentycznie podekscytowanej całym przedsięwzięciem (via Instagram):

Po utrzymywaniu sekretu przez tak długi czas jestem niesamowicie podekscytowana, mogąc ujawnić ten wyjątkowy cosplay Lady Dimitrescu z nadchodzącego Resident Evil Village. Tak ambitny projekt wymagał niezliczonych godzin pracy i stresu, więc mam nadzieję, że efekt końcowy spodoba się wam tak samo jak mi. Dziękuję całemu zespołowi ludzi, dzięki którym taki rezultat okazał się możliwy do osiągnięcia. (…) Może i nie mam 244 centymetrów, tylko 205 (bez obcasów), ale uważam, że to niewielka różnica.

Trzeba przyznać, że Ekaterina Lisina i jej zespół wykonali niesamowitą pracę. Jeśli porównamy jej efekt z innymi dostępnymi w sieci cosplayami Lady Dimitrescu, zauważymy wiele różnic zarówno w pieczołowitości, z jaką przygotowany został kostium wampirzycy, jak i w wyglądzie jej fryzury czy oddaniu surowego i eleganckiego makijażu. Z rosyjską modelką (i byłą koszykarką!) mogą stawać w szranki chyba jedynie cosplayerka Crash Candy oraz użytkowniczka Twittera o pseudonimie Quinnley Blaque. Porównajcie stroje wszystkich trzech pań i dajcie znać, który podoba się Wam najbardziej. W mojej ocenie to Rosjanka góruje – dosłownie i w przenośni – nad pozostałymi kobietami.

Crash Candy jako Lady Dimitrescu. Źródło: Instagram.

Quinnley Blaque jako Lady Dimitrescu. Źródło: Twitter.

A jeśli zastanawiacie się, skąd w serii Resident Evil wampirzyca, Tomonori Takano, dyrektor artystyczny „ósemki”, zdradził niedawno, że jej postać została zainspirowana Elżbietą Batory – węgierską arystokratką, która w podaniach historycznych zapisała się jako Krwawa Hrabina – Morticią Addams z filmowej Rodziny Addamsów oraz zjawą z japońskich legend, znaną jako Hasshaku-sama.