Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2021, 19:14

Eiyuden Chronicle opóźnione przez wielki sukces na Kickstarterze

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes zaliczy opóźnienie ze względu na nieplanowane poprawki. Wszystko dzięki wielkiemu sukcesowi gry na Kickstarterze.

W SKRÓCIE:
  • Twórcy Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes ogłosili, że tytuł zaliczy opóźnienie.
  • Powodem jest paradoksalnie wielki sukces gry na Kickstarterze.
  • Zastrzyk gotówki pozwoli deweloperom na większy rozmach w tworzeniu produkcji.

Fani jRPG-ów czekający na Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes muszą uzbroić się w cierpliwość. Twórcy gry ogłosili (via Twinfinite), że będzie ona gotowa później, niż pierwotnie planowano. Wiadomość ta niekoniecznie musi być jednak negatywna. Deweloperzy zamierzają poświęcić dodatkowy czas na rozbudowanie swojej produkcji.

Powodem przesunięcia premiery jest paradoksalnie wielki sukces Eiyuden Chronicle na Kickstarterze. Minimalny cel, jaki postawili sobie deweloperzy, został osiągnięty w zaledwie dwie godziny. Twórców wsparło już ponad 46 tysięcy osób, a ilość zebranych pieniędzy znacząco przerosła ich oczekiwania. W pracach pomogło też zawarcie współpracy z wydawcą 505 Games. Dzięki zastrzykowi gotówki Rabbit & Bear Studios może pozwolić sobie na większy rozmach w kwestii projektowania gry.

Z pierwotną datą premiery ustaloną na październik 2022 roku musimy się więc pożegnać. Na razie nie wiadomo, jak duże będzie opóźnienie. Twórcy przyznali jednak, że oprócz większych możliwości, trwająca pandemia również wpłynęła na ich tempo pracy. Pozostaje więc jedynie czekać na ogłoszenie nowej przybliżonej daty premiery.

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes pojawi się na pecetach, PS4 i PS5, Xboksach One oraz Series S/X. Możliwe jest również wydanie gry na konsoli Nintendo.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej